IF 1.471
MNiSW 15
Postępy Dermatologii i Alergologii
IF 1.443
MNiSW 15
Postępy w Kardiologii Interwencyjnej
MNiSW 13
Postępy Psychiatrii i Neurologii
MNiSW 8
Postępy Rehabilitacji
MNiSW 13
Alkoholizm i Narkomania
Alergologia Polska - Polish Journal of Allergology
IF 2.344
MNiSW 30
Archives of Medical Science
Archives of Medical Science - Aging
Archives of Medical Science - Atherosclerotic Diseases
Archives of Medical Science - Civilization Diseases
MNiSW 12
Archiwum Medycyny Sądowej i Kryminologii
IF 1.729
MNiSW 15
Biology of Sport
MNiSW 13
BioTechnologia
IF 1.787
MNiSW 15
Central European Journal of Immunology
MNiSW 7
Clinical and Experimental Hepatology
IF predicted 0,67
MNiSW 14
Współczesna Onkologia
MNiSW 12
Current Issues in Personality Psychology
MNiSW 12
Przegląd Dermatologiczny
eOnkologiaNews
ePrzewodnikLekarza
eReumatologiaNews
MNiSW 12
Family Medicine & Primary Care Review
IF 1.345
MNiSW 20
Folia Neuropathologica
IF predicted 0,44
MNiSW 14
Przegląd Gastroenterologiczny
Ginekologia Praktyczna
MNiSW 9
Health Problems of Civilization
MNiSW 12
Health Psychology Report
MNiSW 11
HIV & AIDS Review. International Journal of HIV-Related Problems
MNiSW 14
Human Movement
IF 2.146
MNiSW 20
Journal of Contemporary Brachytherapy
Journal of Health Inequalities
Journal of Obstetrics and Gynecological Investigations
MNiSW 12
Journal of Stomatology
MNiSW 14
Kardiochirurgia i Torakochirurgia Polska
Kardiologia na co Dzień
Kardiologia Oparta na Faktach
MNiSW 10
Klinika Oczna
Lekarz POZ
MNiSW 10
Studia Medyczne
MNiSW 7
Medycyna Paliatywna
Menedżer Zdrowia
IF predicted 0,71
MNiSW 8
Przegląd Menopauzalny
MNiSW 6
Neuropsychiatria i Neuropsychologia
MNiSW 8
Nutrition, Obesity & Metabolic Surgery
MNiSW 15
Pediatria Polska
Pediatric Endocrinology Diabetes and Metabolism
MNiSW 9
Phlebological Review
MNiSW 7
Physiotherapy Quarterly
MNiSW 6
Pielęgniarstwo Chirurgiczne i Angiologiczne
IF 0.865
MNiSW 15
Polish Journal of Pathology
MNiSW 15
Polish Journal of Radiology
MNiSW 3
Postępy w chirurgii głowy i szyi
MNiSW 5
Problemy Pielęgniarstwa
Przegląd Kardiodiabetologiczny
Przewodnik Lekarza
MNiSW 6
Psychoonkologia
Reumatologia News
MNiSW 14
Reumatologia
IF 0.852
MNiSW 15
Wideochirurgia i inne techniki małoinwazyjne
Wielkopolska Izba Lekarska - Biuletyn Informacyjny
CZWARTEK, 17 STYCZNIA
Matyja do Owsiaka: Lekarze nigdy nie spłacą długu zaciągniętego u pana i WOŚP
- Pańska rezygnacja ze stanowiska prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poruszyła środowisko lekarskie, które chyba nigdy nie spłaci zaciągniętego długu u pana i WOŚP. Dlatego chciałbym prosić o danie nam i sobie drugiej, a może kolejnej już szansy – napisał Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, w liście otwartym do Jerzego Owsiaka. - Chylę czoła przed pańskimi dokonaniami i ufam, że orkiestra będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej, a dyrygentem będzie pan - podkreślił.
 
Hryniewiecki: Znaczenie kształcenia kadr jest absolutnie podstawowe
- To, kogo wykształcimy i jak wykształcimy, będzie wpływać na jakość ochrony zdrowia. Dotyczy to lekarzy, pielęgniarek, ale też innych pracowników w ochronie zdrowia – powiedział Tomasz Hryniewiecki, dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie, członek Rady Społecznej Debaty „Wspólnie dla Zdrowia”. I dodał, że od lat za mało kształcimy specjalistów medycznych.
 
Ukradł 85 kilogramów stopu metali wykorzystywanego w radioterapii
Miał pilnować bezpieczeństwa i porządku w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim, a ukradł 85 kilogramów stopu metali wykorzystywanego w radioterapii. "Zdobycz" o wartości 18 tysięcy złotych zaniósł do skupu złomu i sprzedał za 200 złotych. Ochroniarz przyznał się do winy.
 
Zanieczyszczenie powietrza i dziewięć pozostałych największych zagrożeń dla zdrowia według WHO
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła lista listę największych zagrożeń dla zdrowia. Na pierwszym miejscu znalazło się zanieczyszczenie powietrza, na ósmym – odmowa szczepień.
 
Diagności wybrali
Podczas pierwszej Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych zostało wybrane nowe prezydium KRDL. Prezes i wiceprezesi to kobiety.
 
Kępowicz: Dzięki wykorzystaniu nowych technologii można zmniejszyć śmiertelność o 20 procent
- Pacjenci domagają się coraz lepszego leczenia i większej dostępności do pomocy. Wydaje się, że 6 procent PKB przeznaczone na zdrowie nie jest wystarczające. To oznacza, że musimy się zastanowić, jak wykorzystać pieniądze, którymi dysponujemy - mówi Michał Kępowicz, dyrektor do spraw relacji zewnętrznych Philips Health Systems Poland & Baltics. Dyrektor proponuje rozwiązanie.
 
Grypa atakuje na Mazowszu
W Ostrołęce lekarze nie przyjmują pacjentów na oddziałach Obserwacyjno-Zakaźnym, Chorób Wewnętrznych, Kardiologicznym i Chorób Płuc. Powód to zwiększone zagrożenie grypą. Przepełnione są inne szpitale i przychodnie na Mazowszu.
 
Rejestrują absolwentów zdrowia publicznego
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny zachęca do dobrowolnej rejestracji wszystkich absolwentów zdrowia publicznego. Po co?
 
Zdrowi tylko na papierze
W 2015 r. dobrze swoje zdrowie oceniało 58,3 proc. Polaków powyżej szesnastego roku życia. W 2017 r. było ich już 60,7 proc. To jeden ze wskaźników, na podstawie których rząd wywodzi, że jesteśmy coraz zdrowsi. Ale zdaniem części ekspertów wskaźniki, które są nie eksponowane przez rządzących, pozwalają nakreślić mniej optymistyczny obraz.
 
W bydgoskim szpitalu o 50 łóżek mniej
W Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr Jurasza w Bydgoszczy zatrudnionych jest 968 pielęgniarek. Aby spełnić wymogi nowego rozporządzenia regulującego normy zatrudnienia, szpital musiałby zatrudnić dodatkowo około 40 osób. - Szanse na pozyskanie nowego personelu są niewielkie, zlikwidowano zatem 50 łóżek - mówi Marta Laska, rzeczniczka placówki.
 
Piotr Gryza: Tyle opinii o sieci, ile szpitali
- Sieci szpitali nie można oceniać jedynie negatywnie. Bo tyle opinii o projekcie, ile placówek - przyznał Piotr Gryza, były wiceminister zdrowia, który był odpowiedzialny za stworzenie sieci szpitali. Dodał: - Jej minusem jest to, że nie wszystkie mechanizmy, jakie daje są wykorzystywane w praktyce.
 
Anna Latos-Bieleńska w ministerialnym zespole do spraw chorób rzadkich
Z opublikowanego zarządzenia ministra zdrowia wynika, że do zespołu do wypracowania rozwiązań w zakresie chorób rzadkich oraz opracowania projektu Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich dołącza prof. Anna Latos-Bieleńska. Zgodnie z założeniami, eksperci przedłożą szefowi resortu dokument do 28 lutego 2019 roku.
 
Szumowski: Adamowicz doznał potwornych urazów. Uszkodzono mu serce, jelita, śledzionę i przeponę
Prezydent Gdańska zmarł w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku w poniedziałek popołudniu. Trafił tam po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Fantastyczny zespół robił, co mógł - podkreślił minister Szumowski i poinformował, że Adamowiczowi przetoczono 20-30 litrów krwi.
 
Złamią monopol Kamsoftu i Asseco
NFZ używa systemów informatycznych powstałych w latach 90. ubiegłego wieku. Jeden serwisowany jest przez Kamsoft (wcześniej Computerland), drugi przez konsorcjum Kamsoft i Asseco. Używa i płaci miliony. Utrzymanie i rozwój systemów, do których NFZ nie ma praw autorskich, tylko w latach 2010-2015 kosztowało 310 mln zł, a wartość ostatnich trzyletnich umów podpisanych w 2016 r. to ponad 160 mln zł brutto. - Ale to ma się zmienić. Podjęliśmy decyzję o budowie nowego, zintegrowanego systemu informatycznego - zapowiada Adam Niedzielski, zastępca prezesa NFZ.
 
"Murem za Owsiakiem"
Jerzy Owsiak zrezygnował z pełnienia WOŚP. Decyzję podjął po informacji o śmierci Pawła Adamowicza, który podczas niedzielnego finału orkiestry został ugodzony nożem. Deklaracja Owsiaka nie spodobała się osobom publicznym. Chcą namówić do ponownego prezesowania.
 
Irena Przepiórka: Zapraszam do punktu informacyjno-konsultacyjnego dla osób zakażonych wirusem HIV
Swoją działalność rozpoczyna punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób zakażonych wirusem HIV przy Poradni Profilaktyczno-Leczniczej przy ulicy Wolskiej 37 w Warszawie. Dyżurować będą dwie seropozytywne edukatorki. - Cieszę się, że rozpoczynamy regularne spotkania w punkcie informacyjno-konsultacyjnym. Dotychczas były one rzadkie, albo nie odbywały się w ogóle. A przecież na Wolską przychodzą ludzie z HIV, którzy chcą się leczyć. Często są zagubieni, wstydzą się lekarzy, potrzebują konsultacji, a nawet informacji o leczeniu. Nasze edukatorki będą mogły im pomóc – powiedziała Irena Przepiórka, prezes stowarzyszenia „Bądź z Nami”.
 
Jakub Szulc o skutkach „ustawy 6 proc.”: To dzielenie skóry na niedźwiedziu
- Większość pieniędzy, o które wzbogaci się budżet polskiej ochrony zdrowia w 2019 roku pójdzie na wzrost płac – przyznał Jakub Szulc, ekspert EY Polska, były wiceminister zdrowia. – A i to nie wystarczy na spełnienie oczekiwań pracowników – dodał.
 
Szczurek-Żelazko: Projekt ustawy o zawodzie ratownika i o samorządzie zawodowym jest gotowy
- Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt ustawy o zawodzie ratownika i o samorządzie zawodowym - poinformowała wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko. Przyznała, że projekt jest w konsultacjach wewnątrzresortowych.
 
Prof. Hryniewiecki o „Wspólnie dla Zdrowia": Porozmawiamy o kadrach w ochrony zdrowia
17 stycznia 2019 roku na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbędzie się czwarta konferencja z cyklu „Wspólnie dla Zdrowia”. - Przedstawimy wyniki prac zespołów eksperckich, które opracowują szczegółowe rozwiązania dotyczące kadr w ochronie zdrowia - zapowiada Tomasz Hryniewiecki, prezydium Rady Społecznej „Wspólnie dla Zdrowia".
 
Tomasz Rowiński: Potrzebna jest reforma psychiatrii dziecięcej
- Mamy totalną zapaść w psychiatrii dziecięcej. Nasz system w obecnym kształcie będzie funkcjonował najwyżej kilka lat. Reforma jest konieczna - powiedział Tomasz Rowiński z Instytutu Psychologii UKSW, szef Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży na warszawskich Bielanach, członek ministerialnego zespołu przygotowującego reformę psychiatrii.
 
 
Podsumowanie roku 2018 w pneumonologii
Prof. Dariusz Kowalski: Czy gonimy Europę pod względem dostępności do nowych leków na raka płuca?
Jarosław Fedorowski: Warto, aby decyzje podejmować w oparciu o fakty. O tym porozmawiamy w Lublanie
 
NOWOŚĆ!
99.00 zł
 
Dodaj do koszyka
 
 
 
 
 
 
 
NOWOŚĆ!
95.00 zł
 
Dodaj do koszyka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NOWOŚĆ!
99.00 zł
 
Dodaj do koszyka
 
 
 
NOWOŚĆ!
150.00 zł
 
Dodaj do koszyka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
IF 1.471
MNiSW 15
Postępy Dermatologii i Alergologii
IF 1.443
MNiSW 15
Postępy w Kardiologii Interwencyjnej
MNiSW 13
Postępy Psychiatrii i Neurologii
MNiSW 8
Postępy Rehabilitacji
MNiSW 13
Alkoholizm i Narkomania
Alergologia Polska - Polish Journal of Allergology
IF 2.344
MNiSW 30
Archives of Medical Science
Archives of Medical Science - Aging
Archives of Medical Science - Atherosclerotic Diseases
Archives of Medical Science - Civilization Diseases
MNiSW 12
Archiwum Medycyny Sądowej i Kryminologii
IF 1.729
MNiSW 15
Biology of Sport
MNiSW 13
BioTechnologia
IF 1.787
MNiSW 15
Central European Journal of Immunology
MNiSW 7
Clinical and Experimental Hepatology
IF predicted 0,67
MNiSW 14
Współczesna Onkologia
MNiSW 12
Current Issues in Personality Psychology
MNiSW 12
Przegląd Dermatologiczny
eOnkologiaNews
ePrzewodnikLekarza
eReumatologiaNews
MNiSW 12
Family Medicine & Primary Care Review
IF 1.345
MNiSW 20
Folia Neuropathologica
IF predicted 0,44
MNiSW 14
Przegląd Gastroenterologiczny
Ginekologia Praktyczna
MNiSW 9
Health Problems of Civilization
MNiSW 12
Health Psychology Report
MNiSW 11
HIV & AIDS Review. International Journal of HIV-Related Problems
MNiSW 14
Human Movement
IF 2.146
MNiSW 20
Journal of Contemporary Brachytherapy
Journal of Health Inequalities
Journal of Obstetrics and Gynecological Investigations
MNiSW 12
Journal of Stomatology
MNiSW 14
Kardiochirurgia i Torakochirurgia Polska
Kardiologia na co Dzień
Kardiologia Oparta na Faktach
MNiSW 10
Klinika Oczna
Lekarz POZ
MNiSW 10
Studia Medyczne
MNiSW 7
Medycyna Paliatywna
Menedżer Zdrowia
IF predicted 0,71
MNiSW 8
Przegląd Menopauzalny
MNiSW 6
Neuropsychiatria i Neuropsychologia
MNiSW 8
Nutrition, Obesity & Metabolic Surgery
MNiSW 15
Pediatria Polska
Pediatric Endocrinology Diabetes and Metabolism
MNiSW 9
Phlebological Review
MNiSW 7
Physiotherapy Quarterly
MNiSW 6
Pielęgniarstwo Chirurgiczne i Angiologiczne
IF 0.865
MNiSW 15
Polish Journal of Pathology
MNiSW 15
Polish Journal of Radiology
MNiSW 3
Postępy w chirurgii głowy i szyi
MNiSW 5
Problemy Pielęgniarstwa
Przegląd Kardiodiabetologiczny
Przewodnik Lekarza
MNiSW 6
Psychoonkologia
Reumatologia News
MNiSW 14
Reumatologia
IF 0.852
MNiSW 15
Wideochirurgia i inne techniki małoinwazyjne
Wielkopolska Izba Lekarska - Biuletyn Informacyjny
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe

cheap Ncs off white Sportswear cheap Ncs fjallraven backpack Ncs's News NCS European websites cheap Ncs hydro flask Water bottle NCS European News Web cheap Ncs swissgear backpack cheap Ncs yeti cup cheap Ncs tumi backpack NCS NEWS web