Nawigacja

Najważniejsze

Oddajemy hołd cichym bohaterom – obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

Odsłonięcie tablicy w hołdzie Matce Matyldzie Getter i otwarcie wystawy „Siostry, (…) matkami żydowskich dzieci. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi wobec zagłady Żydów w czasie II wojny światowej”

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką – 24 marca 2019

Przedsięwzięcia Instytutu Pamięci Narodowej przygotowane z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Zapraszamy m.in. na pokazy filmu „Paszporty Paragwaju” w całym kraju oraz na wystawy „Czyny świadczą o człowieku. Polacy udzielający pomocy Żydom podczas Holocaustu na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej” i „Akcja »Żegota« Polski Podziemnej”

Anna Zechenter: Matka Matylda Getter

Broszura do pobrania w formacie PDF

Nieznane historie. Z dziejów ratowania Żydów pod okupacją niemiecką

W „Rzeczpospolitej – Plus Minus” z 23–34 marca 2019 ukazał się dodatek historyczny z artykułami historyków z Instytutu Pamięci Narodowej, przygotowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką (PDF do pobrania)

Prezentacja wystawy „Akcja »Żegota« Polski Podziemnej” – 22 marca 2019

W związku z Narodowym Dniem Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z Pocztą Polską otworzył w pięciu miastach ekspozycję poświęconą „Żegocie”

Wideoczat z historią: „Jak było naprawdę, czyli Polacy i Żydzi w czasie okupacji”

Gośćmi Piotra Dmitrowicza byli dr Piotr Gontarczyk z Biura Badań Historycznych IPN i dr Rafał Drabik z Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa w Lublinie. Zapis rozmowy na IPNtv

Aktualności

Polecamy

Na skróty

do góry

free sex video Shopping 彩票网 European websites cheap gymshark clothes 上证指数(000001)指数点评 cheap fjallraven backpack National news the north face jacket free sex movie