See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Vanemad uudised  


TalTechi geodeedid tuvastavad Läänemere kõrgussüsteemide erinevusi kosmosest


27.06.2019       Krõõt Nõges

  • Geodetic_SAR_UUS.jpg
Viie riigi teadlased asuvad kosmosest tuvastama Läänemere kõrgussüsteemide erinevusi, et võimaldada ühtse kõrgusliku nivoopinna kasutuselevõttu rahvusvaheliste infrastruktuuriprojektide elluviimisel.

Nii saaks mereäärsete riikide ühisprojektide, näiteks Tallinn-Helsingi tunneli, projekteerimis- ja ehitustöödel hakkama ühtse kõrgussüsteemiga ega peaks tegelema segadusseviivate ümberarvutustega.

Loe lähemalt....

Ida-Tallinna Keskhaigla hakkab koostöös TalTechiga taastusravis kasutama virtuaalreaalsust


27.06.2019       Krõõt Nõges

  • VR_labor_UUS.jpg
Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) ning Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) esitlesid juunikuus virtuaalreaalsuse kasutamist patsientide taastusravis.

„Aasta koostööd TalTechiga on kaasa toonud meeskondadele ühist rõõmu ja ettevõtmisi ja patsientidele reaalset abi,“ ütles ITK Taastusravikliiniku juhataja dr Heidi Alasepp, viidates lülisambakirurgide ja ortopeedide kasutatud 3D prinditud mudelite kasutuselevõtule.

Loe lähemalt....

Rahvusraamatukogu kavandab rekonstrueerimist ehitusteadlaste abiga


27.06.2019       Kersti Vähi

  • kurnitskipilt2.PNG
Eesti rahvusraamatukogu hoone valmis 1993. aastal, peale toonast kaheksa-aastast ehitusperioodi. Nüüd otsustati enne uue rekonstrueerimisprojekti koostamist tellida hoone energiaanalüüs Tallinna tehnikaülikooli teadlastelt.

Loe lähemalt....

Konverentsi fookuses on James Bondi külma sõja aegne pärand


19.06.2019       Kertu Kula

  • 1920x1080 event bondian.jpg
Käesoleval nädalal, 20.- 21. juunini leiab Tallinna Ülikoolis aset kahepäevane konverents „The Bondian Cold War: The Transnational Legacies of a Cold War Icon“, mis ühendab endas James Bondi ning külma sõja.

Loe lähemalt....

Süstivad narkomaanid aitasid uurida HIV-iga nakatumist mõjutavaid tegureid


19.06.2019       Priit Tuvike

Eestis on HIV-iga nakatumine püsinud viimastel aastatel umbes 200 uue nakkusjuhu juures aastas, ent see on Euroopa riikidest endiselt üks kehvemaid näitajaid 100 000 elaniku kohta. Kuna HIV levib kõige kiiremini süstimise teel, peetakse süstivaid narkomaane üheks kõige haavatavamaks rühmaks. Ene-Ly Jõgeda kaasas neist 345 oma Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöösse, et uurida nakatumist mõjutavaid tegureid ja nakatumismehhanisme. Neid tundes saab arendada tõhusamaid profülaktilisi ravimeid või vaktsiine, mis aitavad vähendada viiruse ülekandumist ja edasist levikut.

Loe lähemalt....

TalTechi teadlaste loodusest inspireeritud materjali saab kasutada tunnelipuuridest kosmosetehnikani


19.06.2019       Kersti Vähi

  • Antonov_pilt.jpg
Äsja lõppes kolm aastat väldanud TalTechi materjaliteadlaste triboloogia ja ümbertöötlemise uurimisrühma uurimisprojekt „Innovatiivsed polükristallilisest teemandist kuluvosad pehme pinnase tunneli puurimisseadmete tarbeks“, mille käigus arendati optimaalset materjali tunnelipuuride lõiketeradele.

Loe lähemalt....

Personaalmeditsiini rakendamine viljatusravis on viinud kuue raseduseni


19.06.2019       Priit Tuvike

Tallinna suuremates viljatusravikliinikutes annab personaalmeditsiini juurutamine esimesi positiivseid tulemusi. Üheteistkümnest patsiendist, kellel on varasemalt olnud korduvad ebaõnnestunud embrüo siirdamised, tuvastati rasedus kuuel naisel. Rasedus tuvastati peale seda, kui embrüo pesastumise aeg oli täpsustatud beREADY testiga, mis leiab naisel sobivaima päeva embrüo siirdamiseks emakasse ja suurendab tõenäosust, et viljatusravi viib oodatud tulemuseni.

Loe lähemalt....

Ida-Tallinna Keskhaigla hakkab koostöös TalTechiga taastusravis kasutama virtuaalreaalsust


19.06.2019       Krõõt Nõges

  • VR_labor_UUS.jpg
20. juunil kell 12 esitlevad Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) ning Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) virtuaalreaalsuse kasutamist patsientide taastusravis. Esitletavas virtuaalses supermarketis saab kognitsioonilangusega patsiente, näiteks insuldi-järgselt, nii hinnata kui taasharjutada kaupluses sisseoste tegema.

Loe lähemalt....

17. juunil kohtusid Eesti kahe suurima ülikooli kõrgeimad juhtorganid


18.06.2019       Krõõt Nõges

  • aerofoto_veebi.jpg
17. juunil kohtusid Tartu Ülikooli (TÜ) nõukogu ja Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) kuratoorium, et arutada omavahelise koostöö tugevdamist ning kooskõlastada ülikoolide eesmärke Eesti teadus-arendustegevuse ja kõrgharidusvaldkonna juhtimisel.
Kohtumisel osalesid ka mõlema ülikooli rektorid Jaak Aaviksoo ja Toomas Asser ning haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets. Räägiti olukorrast Eesti teadus- ja kõrgharidusmaastikul ning arutleti, kuidas kõrgkoolide omavaheline koostöö saaks kaasa aidata Eesti ühiskonna arengule ja suhest...

Loe lähemalt....

Uuenduslik leid: levinud nahahaiguste diagnoosimine ja ravi jõuab uuele tasemele


18.06.2019       Priit Tuvike

Psoriaasi ja atoopilist dermatiiti põeb 2–3% rahvastikust ja ligikaudu 4% täiskasvanud inimestest. Levinud haigus on ka ateroskleroos, mis mõjutab väga paljude kõrgemas eas inimeste elukvaliteeti. Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas välja töötatud masinõppemudelitega leiti esmakordselt markerid, mida varem ei ole nende haigustega seostatud. Uus teadmine aitab haigusi paremini diagnoosida ja ravi kulgu jälgida. Kui see mudel jõuab ühel päeval arstide kasutusse, muutub enamlevinud haiguste diagnoosimine ja ravi senisest täpsemaks ja odavamaks.

Loe lähemalt....

Uus teadusprojekt võtab luubi alla Eesti teaduseetika valdkonna tugevused ja nõrkused


17.06.2019       Priit Tuvike

  • IMG_6435.jpg
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskus ja Tartu Ülikooli eetikakeskus alustasid koostööd Eesti Teadusagentuuri tellitud uurimisprojektis, mille käigus töötatakse välja soovitused riikliku teaduseetika toetamise ja seiramise süsteemi loomiseks. Uuringu eesmärk on suurendada Eesti teaduseetika organisatsioonide töö läbipaistvust ja sõltumatust ning võimaldada Eestil paremini osaleda ka Euroopa eetikaorganisatsioonide võrgustikus.

Loe lähemalt....

Doktoritöö: Eesti liivarandadest võib leida radioaktiivsust


17.06.2019       Kertu Kula

  • Beach_of_Peipsi_lake,_Estonia_.jpg
Täna kaitses Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi doktorant Johanna-Iisebel Järvelill doktoritööd, milles uuris Eesti rannikute mineraloogiat ja radioaktiivsust. Väitekirjast selgus, et nii rasked kui ka kergemad mineraalid võivad põhjustada randades kõrgenenud radioaktiivsust.

Loe lähemalt....

ETISe uudisedTeiste portaalide uudised
12.06.2019      
Tartu teadlased tahavad jätkata Euroopa meditsiinihariduse juurutamist Vietnamis   Tartu Ülikooli teadlased ja õppejõud külastasid Vietnami meditsiiniülikoole, et võtta kokku Vietnami arstiõppe ja meditsiinisüsteemi parendamisel tehtud aastatepikkune koostöö. Projekti käigus on Eesti teadlased saanud palju uurimismaterjali, mida oma teadustöös kasutada. Hanois toimunud kohtumisele kogunesid seitsme Vietnami meditsiiniülikooli rektorid ja kõrged ametnikud, et muu hulgas arutada eestlastega Vietnami biopanga loomise võimalikkust.
Loe lähemalt....
17.06.2019       https://www.etag.ee/?p=48844
Uus teadusprojekt võtab luubi alla Eesti teaduseetika korralduse  

Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskus ja Tartu Ülikooli eetikakeskus alustasid koostööd Eesti Teadusagentuuri tellitud uurimisprojektis, mille käigus töötatakse välja soovitused...

The post Uus teadusprojekt ...
Loe lähemalt....


11.06.2019      
Küberturvalisuse konverents keskendub tehisreaalsuse võimalustele ja ohtudele   12. juunil arutlevad eksperdid Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) konverentsil küberturvalisuse ja tehisreaalsuse (AI) teemadel. Konverentsi korraldajate sõnul on küberturvalisuse väljakutsed osa infoühiskonna toimimisest ning tehisreaalsus laiendab meie võimalusi teha paremaid otsuseid juba lähitulevikus.
Loe lähemalt....
18.06.2019       https://www.etag.ee/?p=48852
Loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia tutvustamine vajab paremat koordineerimist  

Balti Uuringute Instituudi ja HeiVäl OÜ koostöös läbi viidud uuringust „Teadust ja tehnoloogiat populariseerivate tegevuste kaardistamine ja analüüs“ selgub, et...

The post Loodus- ja täppisteaduste ning tehno ...
Loe lähemalt....


11.06.2019      
Doktoritöö: tehnoloogia arengul oli keskne roll Eesti ühiskonna moderniseerumisel   Täna kaitses Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi doktorant Riho Paramonov väitekirja, milles uuris moderniseerumist avaliku privaattranspordi näitel, täpsemalt voorimeeste ja taksojuhtide teenuseid. Uurimuse keskmes on aeg 20. sajandi algusest kuni teise maailmasõjani.
Loe lähemalt....
19.06.2019       https://www.etag.ee/?p=48894
Otsime partnerit ajakirjanduslike lugude ja neile videode tootmiseks  

Eesti Teadusagentuur otsib koostööpartnerit teaduse, tehnoloogia ja inseneeria valdkonna (LTT) teemaliste ajakirjanduslike lugude kirjutamiseks ja visuaalse lisamaterjali loomiseks. Planeeritavad ajakirjanduslikud...

The post ...
Loe lähemalt....


11.06.2019      
TalTechi tudeng lõi targa mudeli, mis ennustab amputatsiooni riski   IT-teaduskonna tervishoiutehnoloogia tudeng lõi magistritöös mudeli, mis aitab ennustada 90-protsendilise täpsusega diabeedihaigete jalahaavandite paranemise tõenäosust ja seda, kas suhkruhaiguse tüsistus võib lõppeda amputeerimisega.
Loe lähemalt....
20.06.2019       https://www.etag.ee/?p=48922
Küberkaitseteemalise uuringu läbiviija konkursi lõpptähtaeg pikeneb  

Eesti Teadusagentuur (ETAg) otsustas pikendada RITA programmist rahastatava uuringu „Kriitilise informatsiooni infrastruktuuri kaitse simuleerimine Küberharjutusväljal“ läbiviija konkursi lõpptähtaega. Uus tähtaeg...

The post ...
Loe lähemalt....BLACK FRIDAY NCS Shopping DEALS. Cheap power tools cheap Oakleys Sunglasses cheap swiss gear backpack cheap Mobile phone cheap tumi backpack wholesale Soccer jerseys wholesale Nhl jerseys cheap hydro flask cheap yeti cups Wholesale NBA Jerseys wholesale Nfl jerseys cheap off white cheap gymshark clothes cheap fjallraven backpack European News Web wholesale Mlb jersey European websites cheap RayBan Sunglasses wholesale Ncaa jerseys