Muuseumiööl avas tasuta oma uksed 214 paigas üle terve Eesti.

Galerii. Muuseumiööl avas tasuta oma uksed 214 paika üle terve Eesti

Laupäeval toimus üle terve Eesti taas muuseumiöö, mis sel aastal kannab pealkirja "Öös on mustreid". Muuseumiöö programmist leidis sel aastal rekordiliselt 214 paika. Külastajatele oli viie tunni jooksul tasuta avatud paljud suuremad ja väiksemad muuseumid ning lisaks muuseumidele tegid oma uksed tasuta lahti mitmed näitusepaigad, arhiivid, kirikud, mõisad ning looduskeskused.

FILM
TEATER
Draamateatri lavastus "Isamaa pääsukesed".

Steven-Hristo Evestus jagas teatrisoovitusi suvehooajaks

"Terevisiooni" otsestuudios oli külas Vaba Lava juht Steven-Hristo Evestus, kes jagas suvehooajaks teatrisoovitusi – nii neid, mis juba end publikulemmikute hulka mänginud, kui ka päris värskeid, millel silm peal hoida.

KIRJANDUS
KUNST
Arhitektuur
Pöörise arhitektoon.

Pöörise arhitektooni looja: head tagasisidet on tulnud eriti just tänavasportlastelt

"OP+" võttis fookusesse märtsis Eesti Betooniühingult konkursi "Aasta betoonehitis 2018" raames eriauhinna pälvinud arhitektuuriteose Pöörise arhitektoon (tellija – TTP AS, arhitektuur ja konstruktsioon – Nord Projekt AS: Raiko Reinson ja Veiko Zovo, ehitaja – PR Betoon OÜ), millele on tegijate sõnul eriti head tagasisidet andnud just tänavasportlased, kellel võimalik mööda seda näiteks ruladega sõita.

Põhjala tehas.

Kopli poolsaarel asuv Põhjala tehas avas linlastele uksed

Laupäeval avas huvilistele terveks päevaks uksed Tallinnas Kopli poolsaarel asuv Põhjala tehas, kus aastani 1998 toodeti kummitooteid. Praegu tegutseb tühjaks jäänud ruumides MTÜ Põhjala tehas, mis korraldab seal kultuuriüritusi.

MUUSIKA
Arvamus
Valner Valme

Valner Valme: trollimängud netis ja ilmsi

Trollimine on arenenud koos interneti võidukäiguga, üha enam esineb aga avalikku trollimist päris elus ja poliitikas. Poliitilised trollid takistavad või naeruvääristavad ühiskondlikke protsesse justkui uhkusega, lõigates oma nimele ja parteile ainult oma valijarühma meelsust aimates kasu, kirjutab Valner Valme Vikerraadio päevakommentaaris.

Urmas Vadi

Urmas Vadi: kardulad

Loodus tärkab, toomingas õitseb, on kartulite panemise aeg. Urmas Vadi arutlebki Vikerraadio päevakommentaaris selle üle, et parkides ning aedades võiks rohkem kartuleid, peeti, porgandeid ja muudki kasvatada.

VAATA JÄRELE
KULTUURIDOKK
klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:

European News Web ポルノ映画 FTU, FACTUM BOOKS free sex movie cheap swiss gear backpack Dynamo, Kiev cheap tumi backpack fantasy football Adidas Ncs Danmark Basketball