reklama
reklama
Kvalitní noviny nikdy nejsou zadarmo
Tomáš Sedláček
Ekonom
Téma dne / Nejúspěšnější články týdne
11:10

Srí Lanka měla informace o chystaných atentátech už 4. dubna. Na tiskové konferenci to řekl vládní mluvčí Radžita Senaratne. Navzdory tomu ale nebyly atentáty odvráceny. O Velikonoční neděli při několika útocích na kostely a hotely zahynulo kolem 290 lidí. Mluvčí svým tvrzením poukázal podle médií na problematické bezpečnostní uspořádání v zemi.

10:51

Češi v posledních letech stále častěji létají ve vyšších třídách. Zájem o letenky do prémiové třídy se podle prodejců letenek loni meziročně zvýšil zhruba o pětinu. Nejčastěji je pasažéři žádají na dálkových linkách, vyplývá z informací prodejců. Letenky do vyšší třídy mají podle prodejců podíl na celkových prodejích zhruba pět procent. Průměrná cena letenky v prémiových třídách je okolo 72 tisíc korun.

10:33

Modelů automobilu Bugatti Veyron a mladšího sourozence Bugatti Chiron je na světě jen několik set kusů. Oba tyto exkluzivní vozy budou za necelý měsíc k vidění na Výstavišti v pražských Holešovicích. Pro akci Legendy je tam zapůjčí český miliardář Radim Passer.

10:17

Každá desátá firma v Česku se potýká s nezvykle vysokou fluktuací. Pro více než tři čtvrtiny z nich to však podle jejich vyjádření není velký problém. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila ČSOB mezi 400 malými a středními podniky a živnostníky. Sedmina z dotázaných podnikatelů jsou samostatní živnostníci, nemají žádné zaměstnance, tudíž fluktuaci také řešit nemusí.

09:59
09:42

V Česku loni v prvním pololetí výrazně stoupl počet smrtelných pracovních úrazů. V zaměstnání zemřelo 60 lidí, což bylo o 15 více než za stejné období 2017, vyplývá z dat ČSÚ. Podle odborníků patří dlouhodobě k nejrizikovějším oborům doprava a zejména výškové práce ve stavebnictví, při kterých se přihodí polovina smrtelných úrazů. Celkový počet všech hlášených pracovních úrazů v první polovině roku stoupl na 24 062 případů.

09:26

Japonská prokuratura dnes vznesla nové obvinění proti bývalému šéfovi japonské automobilky Nissan Motor Carlosi Ghosnovi. Obvinění se očekávalo a znamená, že Ghosn zůstává ve vazbě. Ta současná měla skončit právě dnes, informovala agentura AP. Nové obvinění je čtvrté v pořadí a týká se zneužití důvěry při finančních operacích. Pod

09:07

Indiáni mi říkají, že jsem hloupý, když se nebojím pralesa, zvířata ale nejsou nebezpečná, nebezpeční jsou jen lidé, líčí malíř a vystudovaný biolog Jan Dungel. Už bezmála tři desítky let jezdí do Amazonie kreslit tamní živočichy. A indiáni mu pomáhají. Lidí se bojí, je těžké s nimi navázat kontakt, neumí španělsky, ale přesto se každý večer smějeme u ohně, říká.

 

 

08:49

Španělští socialisté nadále posilují a podle aktuálního průzkumu, který zveřejnil list ABC, by v parlamentních volbách získali 31,5 procenta hlasů. Na zisk většiny v parlamentu by to ale stále nestačilo, poznamenala agentura Reuters. Hlasování se uskuteční v neděli 28. dubna.

08:27

Mexiko letos zaznamenalo nárůst počtu násilných trestných činů, v období od ledna do března se v zemi stalo 8493 vražd. Vyplývá to z oficiálních statistik, které zveřejnila agentura AFP. Jde o nárůst o 9,6 procenta oproti stejnému období loňského roku, uvedly úřad

08:10

Počet obětí nedělních teroristických útoků na Srí Lance stoupl na 290. Dalších nejméně 500 osob utrpělo zranění. Jak vyplynulo z dřívějších informací, mezi mrtvými je více než 30 cizinců. Češi mezi oběťmi podle dosavadních informací české diplomacie nejsou.

07:52

Průměrný dluh českých dlužníků loni meziročně klesl o 1200 korun na 28 500 korun. Stále platí, že si častěji a více půjčují muži, z celkového počtu jich je 53 procent s průměrným dluhem zhruba 30 tisíc Kč. Vyplývá to z analýzy společnosti KRUK, která se zaměřuje na správu pohledávek.

07:31
07:08

Skupina republikánských zákonodárců v Illinois žádá americký Kongres, aby vyhlásil Chicago 51. státem USA. Kuriozitou je, že rozdělení států Illinois si navrhovatelé ve skutečnosti nepřejí, chtějí tak jen upozornit kulturní a finanční napětí mezi venkovskými oblastmi a třetím nejlidnatějším americkým městem.

21. 4. 2019 22:59

Česká televize brzy odvysílá jeho detektivku Živé terče z pětidílného projektu Detektivové od Nejsvětější trojice, loni si vysloužila pozitivní přijetí jeho televizní minisérie Rédl. V té se režisér Jan Hřebejk (51) s nečekaně kritickým odstupem ponořil do doby 90. let, o které se rozpovídal i v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Burza
Index PX
0,428%
1096,971101,67
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

82 miliard korun

O tolik budou v příštích devíti letech nižší evropské dotace pro Česko. Budou chybět zejména na stavbu dálnic.

komerční článek

Komerční článek
19. 4.

Velká vizita Josefa Veselky: WikiláskaHN+

HN+ Ten telefonát nad námi visel jako pytel s pískem, který každou chvíli hrozí, že vám spadne na hlavu. Právě jsme se dozvěděli, že šéf českých...
Sponzorovaný obsah
Art
reklama

cheap anello backpack Basketball पॉर्न विडियो Cheap Shoes From China National news FTU, FACTUM BOOKS National Colombia Jersey Shopping cheap gymshark clothes fantasy football