Klérofašisti

SLOVENSKÉ DEJINY

PREDPREDAJ


Publikácia sa venuje príčinám, kontextu a dôsledkom radikalizovania viacerých katolíckych a jedného evanjelického kňaza v rokoch 1935 - 1945. Kým vo verejnej diskusii prevláda záujem o známe osobnosti, ako bol prezident Jozef Tiso, historik Miloslav Szabó skúma problematiku na príklade troch kontroverzných a dnes do veľkej miery zabudnutých duchovných: poslancovi Slovenského snemu a po istý čas duchovnému správcovi Hlinkovej gardy Karolovi Körperovi, básnikovi a neskôr hlavnému propagátorovi nacizmu na Slovensku Viliamovi Riesovi a poslancovi a okresnému tajomníkovi HSĽS vo Zvolene Antonovi Šalátovi.

Hlavný text dopĺňajú exkurzy o ďalších troch kňazoch (Ladislavovi Hanusovi, Vladimírovi Rolkovi a Ľudovítovi Veselom), ktorí sa v istých aspektoch od klérofašistov odlišovali, prípadne boli ich pravým opakom.

 
Môžu superhrdinovia nosiť okuliare?

PRE DETI

PREDPREDAJ

Neobyčajne obyčajné príbehy malého Miška, jeho rodiny a kamošov. Hlavný hrdina tejto knižky zvedavo a bez prestávky objavuje rozmanitosť sveta okolo seba. Počas jedného roka zažije kopu nečakaných stretnutí a ocitne sa v úplne nových situáciách. Zoznámi sa s ľuďmi, akých dovtedy nestretol, alebo tých známych uvidí v novom svetle. Postupne zisťuje, že svet, v ktorom žije, je ešte rôznorodejší a krajší, než si doteraz myslel.

 
Strach - Trump v Bílém domě

BOB WOODWARD

Táto kniha je najintímnejším portrétom úradujúceho prezidenta, aký bol kedy publikovaný už počas prezidentových prvých rokov vo funkcii. “Napriek všetkým takmer každodenným správam o chaose a nezhodách v Bielom dome nemala verejnosť tušenie, aká zlá je v skutočnosti vnútorná situácia.“

 
Manuál na údržbu oblakov

DANIEL HEVIER

Žijeme v časoch, keď sa môže stať všeličo, ba až všetko. Prečo by nemohol jestvovať človek, ktorý prijíma choroby iných ľudí, a to aj takých, ktoré sú neprenosné.

 
44 dopisů z tekutého moderního světa

ZYGMUNT BAUMAN

Náš tekutý moderný svet nie je – tak ako žiadna tekutina – schopný zostať v kľude a podržať si nadlho svoj tvar. Všetko, alebo takmer všetko, sa v ňom neustále mení.

 
Buď, kde si

VIERA

O múdrosti púštnych otcov a nástrahách dnešnej doby. Fantazijný a súčasne humorný príbeh o hľadaní stálosti v nestálej dobe. Skáčeme z miesta na miesto, zo vzťahu do vzťahu, z webu na web.

Ljudmila Ulická: Případ Kukockij

Kniha česky vychází bezmála dvacet let po svém prvním domácím vydání v roce 2000. O rok později za něj Ulická jako první žena obdržela prestižní literární cenu Ruský Booker. V roce 2005 podle něj Jurij Grymov natočil stejnojmenný dvanáctidílný seriál.

O knihách, čítaní, svete literatúry sa dozviete viac a pravidelne na stránkach Medziknihami.sk

Naše odporúčania

Stroj na čítanie

Koman Dorota | Kniha

Výber básní poľskej poetky.

Na sklade

6,30 €
7,00 €

cheap yeti cups cheap off white cheap swiss gear backpack 大胸美女图片 性感美女图片 彩票网 xxx video power tools for sale News web News