Autorom analýzy zavedenia systému zálohovania jednorazových nápojových obalov Skutočná cena zálohy je Ištitút environmentálne politiky. Autori odpovedajú aj na otázku či a ako ovplyvní zálohovanie triedený zber, aká by mala byť optimálna výška zálohy a podobne. Podľa odhadov si zavedenie zálohovania bude vyžadovať vstupné náklady približne na úrovni 80 miliónov eur.
Viac infromácií: Skutočná cena zálohy

 

Európska komisia spustila sériu konzultácií týkajúcich sa merania environmentálnej stopy produktov a organizácií zohľadňujúcich životný cyklus. Dotazník je možné vyplniť do 18. 12. 2018 a je určený pre:
Podnikateľské subjekty
Investorov a finančné inštitúcie
Mimovládne organizácie
Verejnú a štátnu správu, medzinárodné organizácie
Vlastníkov patentov


Národný park Veľká Fatra prináša možnosť sledovať živé prenosy z umelo vytvoreného jazierka, ktoré slúži na bahnenie diviačej a jelenej zveri. Keďže v lízkosti lokality nie je iný vodný zdroj, určita sa objavia aj medvede, v jesenných mesiacoch sa už pred kamerou môžu objaviť vlci a rys. Doteraz sa pri jazierku zastavili líška, jazvec, kuna, medveď , jelenica a dravec včelár lesný.

Online prenos: http://npvelkafatra.sopsr.sk/ziva-kamera/

 

Odporúčame z videotéky

Šou s myšou: recyklovanie plastov DVD

Režisér:

Najnovšie akcie

ODPADY e+ 2019

28.03.2019 - 28.03.2019
Hotel Holiday Inn, Žilina

Pracovné ponuky v ŽP

Hlavný agronóm

14.1.2019,Poľnohospodárske družstvo "Ďumbier"Brezno, Slovensko, okres Brezno

Data Administrator

7.1.2019,Cloetta Slovakia s.r.o.Levice, Slovakia, okres Levice
Ďaľšie ponuky

Projekty a výzvy

Ďaľšie výzvy

USA: Potápači spozorovali pri pobreží Havaja obrovského žraloka modrého

18.01.2019, TASR

Los Angeles, 18. januára - Obrovského žraloka modrého - jedného z najväčších zaznamenaných - spozorovali potápači pri pobreží Havajských ostrovov. S predátorom (nesprávne nazývaným žralok biely) si aj zaplávali, informovala v piatok tlačová agentúra AFP.

Na rieke Muránka sčítali vodné vtáctvo

18.01.2019, TASR

Revúca, 17. január – Cenné poznatky o výskyte zimujúcich a migrujúcich vtákov získali odborníci pri tohtoročnom zimnom sčítaní vodného vtáctva, ktoré sa uskutočnilo na rieke Muránka a priľahlých vodných plochách v okrese Revúca v polovici januára.

Kurilla: SR musí riešiť výzvu v podobe znižovania emisií z domáceho vykurovania

17.01.2019, TASR

Brusel,16. januára - Pred rokom, koncom januára 2018, bolo Slovensko spolu s ďalšími ôsmimi členskými krajinami Európskej únie predvolané na pôdu Európskej komisie vysvetliť dôvody, prečo zaostáva v opatreniach pre dosiahnutie požadovanej kvality ovzdušia.

Slovenská analýza o zálohovaní PET fliaš...

16.01.2019,

Bratislava, 15. januára - Analýza Inštitútu environmentálnej politiky (IEP) o dopadoch zálohovania si svojou odbornosťou získala pozornosť v zahraničí a bola prezentovaná na viacerých medzinárodných fórach. Minulý týždeň navštívil Slovensko aj zástupca výrobcov na Malte, kde sa zálohovanie tiež pripravuje.

Šaľa: V štyroch artézskych studniach z piatich na území mesta je voda pitná

16.01.2019,

Šaľa, 15. januára - Z piatich artézskych studní na území mesta Šaľa je vhodná na pitné účely voda zo štyroch. Potvrdili to najnovšie výsledky rozborov vody. Podľa slov Eriky Kollerovej z Mestského úradu Šaľa je na pitné účely vhodná voda z artézskych studní na Hornej ulici, z Pribinovho námestia vo Veči, z Hviezdoslavovej ulice a z Námestia sv. Trojice. Na pitné účely nevyhovuje voda z artézskej studne na Dolnej ulici.

Austrália: Až milión rýb zahynul podľa odhadov na následky sucha

15.01.2019, TASR

Canberra, 14. januára - Až milión rýb zahynul podľa oficiálnych odhadov na následky sucha vo východnej Austrálii. Miestni predstavitelia v tejto súvislosti v pondelok upozornili na to, že masový úhyn rýb sa v oblasti môže ešte viac vystupňovať. Informovala o tom agentúra AFP.

Zimné sčítanie vodného vtáctva na dolnom Zemplíne najviac ovplyvnilo počasie

15.01.2019, TASR

Senné, 14. januára – Zimné sčítanie vodného vtáctva počas uplynulého víkendu na dolnom Zemplíne najviac ovplyvnilo počasie a hlavne to, že v dôsledku ochladenia zamrzli Senianske rybníky a celá Zemplínska šírava.

V rámci súťaže Pre vodu môžu mladí ľudia pomôcť riešiť problémy s vodou

14.01.2019, TASR

Bratislava, 11. januára - Samosprávy, združenia či firmy môžu v rámci štvrtého ročníka súťaže Pre vodu nominovať situáciu alebo problém, ktorý sa týka vody. Následne si z nich študenti a mladí ľudia vo veku od 18 do 30 rokov budú môcť vybrať súťažnú tému, prípadne si vymyslieť vlastnú.

Topoľčany: Múzeum približuje faunu rôznych typov sladkovodných biotopov

14.01.2019, TASR

Topoľčany, 12. januára – Priblížiť faunu rôznych typov sladkovodných biotopov má za cieľ prezentačné podujatie s tvorivou dielňou Za tajomstvami tôní, ktoré sprístupnilo Tribečské múzeum v Topoľčanoch. Podujatie prostredníctvom trojrozmerných preparátov a farebných fotografií predstavuje nielen ryby stojatých i tečúcich vôd, ale aj ostatné živočíchy viazané na vodné biotopy.

Recyklácia plastového odpadu v EÚ: fakty a čísla

14.01.2019,

V Európe sa dnes recykluje menej ako tretina plastového odpadu. Na stránke Európskeho parlamentu bola zverejnená infografika s hlavnými údajmi.

USA: Uhynul najosamelejší slimák na svete

14.01.2019, TASR

Washington, 13. januára - Osamelý George, posledný slimák svojho druhu na svete, uhynul a s ním aj celý jeho druh. Sám pritom žil už takmer od narodenia, a preto si vyslúžil prezývku najosamelejší slimák na svete, informovala tento týždeň spravodajská televízia CNN.

cheap Ncs yeti cup cheap Ncs fjallraven backpack cheap Ncs anello backpack cheap Ncs tumi backpack Japan porn video free sex movie Asian sex video cheap Ncs gymshark Yoga clothing cheap Ncs off white Sportswear NCS NEWS web