Kodaň, ktorá sa hrdí prívlastkom „najzelenšie“ mesto, dosiahla svoj vzhľad práve vďaka zeleným strechám. Tie, okrem toho že zlepšujú miestnu klímu, pozitívne vplývajú aj na celkový vzhľad a znižujú negatívne dôsledky urbanizácie. Je nepopierateľné, že význam zelene pre náš život je obrovský, a málokto vie, že aj Bratislava sa už môže pochváliť niekoľkými „zelenými“ budovami.

Pokrivená, rozštiepená, so zdvojenou hlavou, úzkym telom. Zápalka. Jaroslav Žiak od roku 2004 do roku 2017 hľadal a zbieral anomálie. Anomálie zápaliek so svojou prirodzenou chybou bez akejkoľvek umelcovej manipulácie. Tak vzniklo dielo Error (na úvodnej fotografii), ktoré podobne ako celá výstava v Slovenskej národnej galérii pod názvom Užitočná fotografia predstavuje fotografiu inak. Nie ako „dokument doby“, nie ako reportážne a užitočné médium, ale ako médium, ktoré je umením.História

Na prízemí polyfunkčného komplexu Panorama City na Landererovej ulici sme objavili azda najväčšiu ázijskú reštauráciu v Bratislave. Zámerne neuvádzame, že čínsku, aj keď väčšina jedál pochádza práve z čínskej kuchyne. Svoje miesto v jedálnom lístku majú totiž aj jedlá japonské, kórejské, thajské. Poďme teda do DYNASTY ASIAN RESTAURANT.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava a veľká belasá rodina sa konečne po dlhých deviatich rokoch dočkali návratu na svoj domovský štadión na Tehelnom poli. V priateľskom meraní síl síce proti Sigme Olomouc to včera ešte nebola súťažná premiéra, ale všetci  v novom stánku si ju poriadne užili. A to aj napriek prehre Slovana 2:3 (1:0).


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.


cheap hydro flask Water bottle cheap off white Sportswear cheap swissgear backpack News News web European News Web National news Shopping free sex video cheap yeti cup