Oficiální portál Zlínského kraje

Regionální kalendář Zlínského kraje

Regionální kalendářZlínského kraje

Probíhající a plánované akce

ANO, KSČM, ČSSD a Svobodní a Soukromníci zmařili šanci postavit novou nemocnici ve Zlíně

ANO, KSČM, ČSSD a Svobodní a Soukromníci zmařili šanci postavit novou nemocnici ve Zlíně

21. 6. 2019 / Výstavbu nové nemocnice ve Zlíně Malenovicích podpořilo v pátek 21. června z jednačtyřiceti přítomných zastupitelů 21 zastupitelů za KDU-ČSL, STAN, SPD a část zastupitelů ODS. Koaliční zastupitelé za Hnutí ANO 2011 projekt nepodpořili.

„Šanci obyvatel Zlínského kraje mít novou nemocnici shodili ze stolu naši koaliční partneři Hnutí ANO 2011, i když jsme se po pondělním zastupitelstvu společně dohodli na podpoře výstavby. Je to pro mě velké zklamání a nechápu, proč už v pondělí neřekli, že výstavbu nepodpoří a museli jsme dělat šaškárnu s dnešním zastupitelstvem a tím tak komplikovat život všem," uvedl po hlasování hejtman Jiří Čunek, který má zdravotnictví v kraji ve své gesci a dodal: „Naši koaliční partneři z ANO tak zhatili práci odborníků, kteří více jak rok intenzivně pracovali na projektu nové nemocnice, jejíž výstavba by trvala 6 let a byla by o více jak 3 miliardy levnější než rekonstrukce starého areálu KNTB. Navíc se obávám, aby dnešním rozhodnutím zastupitelů za ANO, KSČM, ČSSD a Svobodné a Soukromníky nenastal odliv lékařů a zdravotníků z Baťovky, protože věřili ve zdravý rozum a vědí na rozdíl od zastupitelů, co by to pro ně znamenalo léčit na staveništi."

„Přes to stejně věřím, že se nová nemocnice prosadí, protože naprosto jasně je to nejlepší a nejlevnější řešení," uzavřel hejtman Čunek.

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky


Dynamo, Kiev cheap fjallraven backpack BLACK FRIDAY NCS Shopping DEALS. Japan porn video power tools for sale free sex video cheap hydro flask Tennessee Titans Jerseys News cheap RayBan Sunglasses