środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

Koniec folwarku Juchniewicza

Robert Juchniewicz stracił stanowisko dyrektora Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce (MZOS-TiIT). Miejską spółką zajmującą się głównie sportem zarządzał od października 2007 roku.

 •  
 • 10:56, 23.01.2019 r.


Potrącenie na ul. Fieldorfa "Nila" (zdjęcia)

Do potrącenia 36-letniej kobiety doszło we wtorkowy wieczór na przejściu dla pieszych na ul. Fieldorfa "Nila" w Ostrołęce. 38-letni ostrołęczanin, kierujący toyotą auris, potrącił w centrum miasta przechodzącą przez pasy kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala.Wielki audyt w mieście. Pytajcie o co chcecie!

W ostrołęckim urzędzie miasta przeprowadzana jest kontrola audytorska. W ratuszu dokumenty m.in dotyczące miejskich inwestycji i zatrudniania osób sprawdzają wykwalifikowani audytorzy z Warszawy. Niebawem kontrole ruszą w miejskich spółkach.


PWSIP

Krzysztof Strzyżewski przewodniczącym rady nadzorczej OTBS

Zaszły zmiany w składzie rady nadzorczej Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Z zasiadania w radzie zrezygnował w styczniu tego roku Ryszard Chrostowski, były prezes MZK. Obecnie funkcję tę objął Krzysztof Strzyżewski, radca prawny z Ostrołęki.Oferty Powiatowego Urzędu Pracy

Oferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Zobacz jacy pracownicy są aktualnie poszukiwani w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Szczegółowych informacji udziela Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce, ul. 11 Listopada 68, tel. (29) 760-43-83.


EUROTUR

Trwają wybory sołtysów i rad sołeckich w gminach

W gminach powiatu ostrołęckiego trwają zebrania, podczas których mieszkańcy wybierają sołtysów oraz rady sołeckie. Na Mazowszu mamy niemal 8 tys. sołtysów. Także lokalnie sołtysi zyskują coraz większe uznanie i współpracują z mieszkańcami na rzecz swoich miejscowości.JBB

Skąd dodatkowe pieniądze na remont starego mostu?

Po analizach przeprowadzonych przez firmę Strabag, wykonawcę remontu starego mostu w ciągu drogi krajowej numer 61 w Ostrołęce, koszt prac znacznie wzrośnie. Budżet miasta nie jest w dobrej kondycji, dlatego najkorzystniej byłoby pozyskać fundusze zewnętrzne.
JBB


Zabawa choinkowa w klubie "Lokator" (zdjęcia)

Podobnie jak w ubiegłych latach rada osiedla Dzieci Polskich wraz z Ostrołęcką Spółdzielnią Mieszkaniową zorganizowała "Noworoczną zabawę choinkową". Adresatami wydarzenia byli najmłodsi mieszkańcy. Nie zabrakło wspólnej zabawy, różnorodnych strojów a także konkursów z nagrodami.

Nowe kluby sportowe w Ostrołęce

Czterdzieści organizacji sportowych otrzymało w 2018 roku wsparcie miasta w realizacji zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Wiele wskazuje na to, że w tym roku o środki z budżetu Ostrołęki będzie wnioskowało więcej klubów, również nowych.

 •  
 • 10:18, 23.01.2019 r.


Dwa turnieje i dwa triumfy młodej Korony

Świetny początek roku mają za sobą młodzi piłkarze Korony Ostrołęka z rocznika 2010. Podopieczni trenera Piotra Karczewskiego zwyciężyli w turniejach rozgrywanych w Zambrowie i Ciechanowie, pokonując rywali z większych ośrodków piłkarskich.

 •  
 • 10:17, 23.01.2019 r.


Wypadek i pożar

Podczas minionej doby strażacy z terenu naszego miasta i powiatu odnotowali dwa wezwania.
1. W miejscowości Charciabałda (gm. Myszyniec) o godz. 11.53 usuwano skutki wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego.Prośba o progi zwalniające na Koszarowej i Turskiego

Radna Grażyna Sosnowska złożyła interpelację do prezydenta Łukasza Kulika, w której prosi o zapewnienie środków w budżecie miasta na montaż progów zwalniających ruch na ulicy Koszarowej, na której znajduje się szkoła STO, SP nr 4 oraz ZSZ nr 2.


KOBO

Ferie w muzeum z Wiktorem Gomulickim

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na ferie w muzeum pt. "Z Wiktorem w przeszłość". W tym roku towarzyszem i przewodnikiem w trakcie fascynującej podróży w przeszłość będzie Wiktor Gomulicki - wybitny pisarz urodzony w Ostrołęce.


NOVDOM

Do WOT przez internet

Od niedawna Wojska Obrony Terytorialnej stworzyły możliwość internetowego złożenia wniosku o powołanie w szeregi formacji. Chętni, którzy chcą dołączyć do WOT nie muszą więc już wypełniać wniosku w formie papierowej, wizyta w macierzystym WKU także nie jest już konieczna.


Kwiatowe Łąki

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają wszystkich miłośników literatury na spotkanie z cyklu Dyskusyjny Klub Książki. Tematem przewodnim wydarzenia będzie opowiadanie Trumana Capote "Śniadanie u Tiffany'ego".Droga przy PM nr 16 ma szansę na remont

W związku z licznymi skargami mieszkańców radny Jacek Łuba złożył interpelację do prezydenta Łukasza Kulika w sprawie drogi dojazdowej do Przedszkola Miejskiego nr 16 w Ostrołęce, gdyż jest to jedyne przedszkole do którego prowadzi droga gruntowa. Znamy odpowiedź włodarza.


KamilaMeble


Spotkanie z leśniczym w "Staszicówce" (zdjęcia)

Dzieci z klas 0 i IIb Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce uczestniczyły w spotkaniu z leśniczym Krystianem Kowalczykiem z Nadleśnictwa Ostrołęka. Jednym z punktów wydarzenia był pokaz multimedialny dotyczący warunków życia i dokarmiania zwierząt zimą.Dachowanie we wsi Charciabałda

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Charciabałda (gm. Myszyniec). 34-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierując volkswagenem, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem, wjechał do rowu, a następnie dachował.


Essentia

MZK na razie bez nowych autobusów

Radny Mariusz Łuba zainteresował się przetargiem na zakup pięciu autobusów klasy MIDI z silnikami diesla. Samorządowiec w formie interpelacji zapytał prezydenta Łukasza Kulika na jakim etapie jest inwestycja. Okazuje się, że postępowanie unieważniono w grudniu 2018 r.


CKZiU

Radni będą głosować elektronicznie

Do ostrołęckiego samorządu nareszcie dotarły elektroniczne nowości, ułatwiające prowadzenie sesji. Najprawdopodobniej już podczas posiedzenia w lutym radni będą mogli korzystać z elektronicznego systemu do głosownia i na specjalnym urządzeniu oddawać swój głos.


Essentia

Lekkoatleci z dużymi sukcesami na koncie

Lekkoatletyka ma się dobrze, chociaż warunki do uprawiania królowej sportu w Ostrołęce od lat pozostawiają wiele do życzenia. W naszym opracowaniu sportowców ze znaczącymi sukcesami nie brakuje zawodniczek i zawodników, którzy mają powody do zadowolenia.

 •  
 • 10:52, 22.01.2019 r.


Baraże o IV ligę mazowiecką. Kto z kim zagra?

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej rozlosował pary barażowe o awans do IV ligi mazowieckiej. Wezmą w nich udział wicemistrzowie poszczególnych grup lig okręgowych. Szczęście uśmiechnęło się do zespołu z grupy Ciechanów-Ostrołęka.

 •  
 • 10:44, 22.01.2019 r.


Mazurki najlepsze w Aldo Cup 2019 w Myszyńcu

Dużo emocji dostarczył turniej piłki nożnej Aldo Cup 2019. Do rywalizacji w zawodach przystąpiły zarówno zespoły amatorskie, jak i występujące na ligowych boiskach. W turnieju najlepszy okazał się zespół Mazurki w finale pokonując Drink Team 3:2.

 •  
 • 10:43, 22.01.2019 r.


Radna pyta o budowę chodników i odśnieżanie ulicy

Radną Ewę Żebrowską-Rosak nurtują pewne kwestie dotyczące funkcjonowania planu odśnieżania ulic osiedlowych oraz postępu prac związanych z budową chodnika w ciągu ulicy Starowiejskiej na osiedlu Stacja. W celu uzyskania odpowiedzi na pytania złożyła interpelację do prezydenta.


Wciąż nie wiadomo, kto wykupił obligacje miasta

Nadal nie wiadomo, kto wykupił obligacje miasta. Prezydent Ostrołęki zwrócił się w formie pisemnej do Banku Gospodarstwa Krajowego - organizatora emisji obligacji - o udzielenie szczegółowych wyjaśnień. Odpowiedzi w tej sprawie jeszcze nie otrzymał.


Bal karnawałowy w Zajeździe Borowik (zdjęcia, wideo)

Zajazd Borowik zaprasza wszystkich chętnych na bal karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 23 lutego o godz. 20.00. Największą atrakcją balu będzie Rewia Maraquja Show. Niezapomnianą zabawę taneczną do białego rana zapewni DJ Jacek.


Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Waldemar Sęk, lat 56, nabożeństwo żałobne odprawione zostało w poniedziałek 21 stycznia w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce.


Zajęcia w ramach "Żółtego Talerza" (zdjęcia)

Po raz kolejny odbyły się zajęcia w ramach programu wsparcia systemu żywienia dzieci pn. "Żółty Talerz". Lekcje miały na celu kształtowanie u uczestników odpowiednich nawyków żywieniowych, poprzez samodzielnie przygotowanie zdrowego posiłku.


Czołówka w Pupkowiźnie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj przed południem w miejscowości Pupkowizna (gm. Łyse). Kierowca audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka skodą.


Zakupy ze stylistką Małgorzatą Laskowską

Sklep Top Secret oraz Galeria Bursztynowa zapraszają panie i panów do skorzystania bezpłatnie z porad stylistki Małgorzaty Laskowskiej w najbliższy weekend w dniach 26 i 27 stycznia br. Dla uczestników akcji przewidziane są atrakcyjne rabaty na zakupy.Na osiedlu Wojciechowice potrzebne stojaki na rowery

Mieszkańcy budynku wielorodzinnego przy ul. Kołobrzeskiej (os. Wojciechowice) zgłosili radnej Grażynie Sosnowskiej potrzebę zamontowania kilku stojaków na rowery. W imieniu ostrołęczan radna Grażyna Sosnowska napisała w tej sprawie interpelację, którą skierowała do prezydenta Ostrołęki.Ostrołęka w drogowej dziurze

Nasze miasto skazane jest na drogowe ubocze. I nie chodzi już tylko o sławną Via Balticę. Rząd kończy budowę szkieletu dróg ekspresowych i autostrad. Ostrołęka znajduje się w drogowej dziurze, oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od porządnej drogi.[ starsze wiadomości ]


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.85 zł

5.17 zł

5.10 zł

2.35 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8

cheap swissgear backpack Asian sex video cheap tumi backpack Shopping free sex movie Japan porn video National news European websites cheap gymshark Yoga clothing European News Web