poniedziałek, 22 lipca 2019 r., imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii

Aktualności

Tragiczny finał biesiady nad wodą

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Kuninie koło Goworowa. 59-letni mężczyzna utopił się w niewielkiej rzece Orz. Jak się dowiedzieliśmy nad wodą trwała biesiada co najmniej dwóch mężczyzn. Z niewiadomych przyczyn jeden z nich, prawdopodobnie na skutek nieszczęśliwego wypadku, wpadł do wody.


pegas oil

Wypadek w Gaczyskach. Kierowca walczy o życie

Do bardzo poważnego wypadku doszło w Gaczyskach koło Baranowa. Kierowca osobowego auta na tablicach rejestracyjnych z powiatu ostrołęckiego walczy o życie. Mężczyzna z nieustalonych na razie przyczyn stracił panowanie nad autem. Samochód wypadł z drogi i z impetem uderzył w skarpę i drzewa.Jak dobrze znasz Ostrołękę? Zmierz się z pytaniami czytelników

Zabawę w to, czy jesteś prawdziwym ostrołęczaninem, który miasto zna jak własną kieszeń, zapoczątkowali nasi czytelnicy. W komentarzach pojawiło się mnóstwo pytań - łatwiejszych i bardzo trudnych - dotyczących historii miasta. Umiesz na nie prawidłowo odpowiedzieć?


Granity Kowalczyk

Od jutra zmiany w ruchu przez most

Remont starego mostu dobiega końca, a główny wykonawca od jutra zacznie poszerzać i przebudowywać nasyp na ul. Mostowej. Kierowcy wjeżdżający do Ostrołęki pojadą inną trasą i całkowicie ominą nasyp. Wprowadzonego zakazu ruchu ciężarówek pilnować będą policjanci, strażacy i strażnicy miejscy.


NOVDOM

Jasny sygnał policji: koniec nocnych szaleństw na ulicach Ostrołęki

Ostrołęka policja wypowiedziała wojnę młodym szaleńcom w samochodach, którzy nocami ścigają się i pokonują skrzyżowania z piskiem opon. Ostatniej nocy mundurowi wytoczyli ciężkie działa przeciwko niesfornym kierowcom. Posypały się mandaty i punkty karne, z jednemu z rajdowców zatrzymano dowód rejestracyjny.Ksiądz nie zezwolił na bycie chrzestnymi

W jednej z lokalnych parafii ksiądz nie zezwolił małżeństwu na pozostanie rodzicami chrzestnymi nowo narodzonego dziecka. Osoby mają tylko ślub cywilny, nie zawarły związku kościelnego. Nasz czytelnik poszukuje parafii, która zechce zaakceptować takie osoby do uczestnictwa w sakramencie.Młody bocian wypadł z gniazda. Pomogli strażacy

Strażacy z OSP Baranowo pomogli młodemu bocianowi wrócić go gniazda. Ptak wypadł i nie potrafił samodzielnie wrócić na słup. O sprawie poinformowała nas czytelniczka, która przez kilka dni szukała pomocy dla bociana i dała mu tymczasowe schronienie.


MEBPOL

Mistrz parkowania na środku jezdni

To był mistrz nad mistrzami jeśli chodzi o sztukę parkowania. Zatrzymując się na środku jezdni, można powiedzieć, że osiągnął najwyższy poziom, jeśli chodzi o tę umiejętność. Inni kierowcy, chcąc przejechać tą drogą, musieli się mocno zdziwić."Jak zrozumieć cię mam?" - nowy teledysk od Bediego (wideo)

Nowa piosenka od Dawida "Bediego" Bedeckiego już ujrzała światło dzienne. Fani mogli zapoznać się też z teledyskiem, który nakręcono w pięknych, nadrzecznych plenerach, przywodzących na myśl ciepłe lato, wakacje oraz czas radosnego wypoczynku i miłości.


KamilaMeble

Ostrołęcka giełda samochodowa (zdjęcia)

Ostrołęcka giełda samochodowa to wciąż popularne miejsce nabywania używanych aut. Dzięki naszemu zestawieniu porównasz ceny różnorodnych marek pojazdów. Każde zdjęcia opisane jest podstawowymi danymi technicznymi, m.in. rodzajem silnika i rokiem produkcji.


ZSP Troszyn

Żeby nie Warszawa, to Kleczkowo byłoby stolicą Polski (wideo)

Kleczkowo, niewielka wieś w gminie Troszyn, leżąca nad rzeką Ruż, na skraju województwa mazowieckiego, nad którą góruje piękny kościół pw. św. Wawrzyńca. Okazuje się, że wieś, choć mała, ma wielką historię, a jej nazwa skrywa wiele zagadek. Sprawdźmy, kto starał się zgłębić tajemnice tego miejsca?Łamanie przepisów i środkowy palec (wideo)

Ostrołęcki kierowca rejestruje samochodową kamerą wyczyny innych uczestników ruchu drogowego. W ciągu zaledwie czterech godzin udało mu się uwiecznić kierowców skuterów, którzy, jadąc ulicami miasta, łamali kolejne przepisy, a na koniec jedne z nich wysłał "pozdrowienia" środkowym palcem.W Dylewie trwała zabawa (zdjęcia)

Na piknik wiejski z atrakcjami zaprosiła społeczność wsi Dylewo w gminie Kadzidło. Wydarzenie było doskonałą okazją do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz możliwość wypoczynku przy dźwiękach lokalnej muzyki. I mali i duzi bawili się wyśmienicie.Wernisaż wystawy Radosława Jastrzębskiego (zdjęcia)

Miłośnicy malarstwa wzięli udział w wernisażu prac ostrołęckiego artysty Radosława Jastrzębskiego. W Multimedialnym Centrum "Natura" zaprezentowano obrazy inspirowane naturą. Prace artysty ukazują motywy roślinne oraz sceny pejzażowe. Łącznie zaprezentowano 19 obrazów.


CKZiU

Korona przegrywa z KS CK Troszyn (zdjęcia, wideo)

Korona Ostrołęka uległa nieznacznie KS CK Troszyn 0:1. Podopieczni trenera Tomasza Staniórskiego zaprezentowali się o dwie klasy lepiej niż w meczu kontrolnym przeciwko Escoli, było to jednak za mało na dobrze dysponowanego rywala z powiatu ostrołęckiego.

 •  
 • 10:23, 21.07.2019 r.


Rzekunianka gra coraz lepiej (zdjęcia, wideo)

Podopieczni trenera Bartłomieja Jezierskiego przegrali w drugim meczu sparingowym 0:1. Tym razem receptę na Rzekuniankę Rzekuń znalazła Escola Varsovia Warszawa. Dzień wcześniej młodzi piłkarze ze stolicy kraju ograli ostrołęcką Narew 3:0.

 •  
 • 10:22, 21.07.2019 r.

Kwiatowe ÂŁÂąki

Turnieje dzikich drużyn w piłce nożnej dla dzieci

Turnieje piłki nożnej dzikich drużyn to wakacyjna propozycja Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Do zmagań organizatorzy zapraszają dzieci z roczników 2008-2012 i młodszych. Rozgrywki będą trwać pięć dni.

 •  
 • 10:22, 21.07.2019 r.


Uwaga! Przerwy w dostawie prądu w Ostrołęce i powiecie

W najbliższym czasie mieszkańcy Ostrołęki i regionu mogą spodziewać się przerw w dostawie energii elektrycznej. Prąd zostanie wyłączony m.in. w Ostrołęce, Dobrołęce, Olszewie-Borkach i Durlasach. Utrudnienia na terenie poszczególnych miejscowości potrwają od 6 do 11 godzin.


Essentia

ABC pątnika. Na czym polega pielgrzymowanie? (wideo)

Pielgrzymkowe ABC przyda się każdemu, kto podjął decyzję o wyruszeniu na szlak ku Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. O tym, czym jest pielgrzymka i dlaczego warto wziąć udział w wędrówce, mówią księża przewodnicy 35 PPŁ.


JBB

Uważaj na modne aplikacje mobilne! Mogą naruszać prywatność

Analizy pod kątem bezpieczeństwa danych osobowych i bezpieczeństwa informacji to kroki, które podjęło Ministerstwo Cyfryzacji i CSIRT NASK w związku z dużym zainteresowaniem jedną z aplikacji do przeróbki zdjęć, które modyfikują fotografie użytkowników, postarzając ich lub odmładzając.Bruksela doceniła Mazowsze za świetne dysponowanie funduszami UE

Bruksela doceniła starania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie o jak najlepsze dysponowanie środkami pochodzącymi z funduszy Unii Europejskiej. Wiele inwestycji i projektów realizowanych obecnie na Mazowszu nie byłoby możliwe bez unijnego wsparcia.


ZSP

Mieszkańcy Mazowsza korzystają z programu Czyste Powietrze

Kolejne gminy na Mazowszu podpisują porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dotyczące współpracy przy realizacji Programu Czyste Powietrze. W sumie na Mazowszu, do współpracy przy programie, zgłosiło się już około stu gmin.

 Mammobus w Ostrołęce i Goworowie

Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Specjalny mammobus z nowoczesnym sprzętem sukcesywnie odwiedza wszystkie, nawet najmniejsze gminy na Mazowszu. Zapoznaj się z najnowszym harmonogramem.Bezpłatne zajęcia nauki tenisa w Ostrołęce

Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe i Urząd Miasta Ostrołęki zachęcają do udziału w bezpłatnych treningach tenisa ziemnego. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z terenu Ostrołęki. Darmowe lekcje nauki gry w tenisa prowadzone będą na kortach tenisowych przy ul. Hallera oraz orliku przy SP nr 5.

 •  
 • 14:22, 20.07.2019 r.


Zderzenie w Myszyńcu

Do zderzenia dwóch samochodów doszło ubiegłej nocy w Myszyńcu. Na ul. Stacha Konwy zderzyły się fiat panda i subaru. Na szczęście zdarzenie okazało się być tylko kolizją,  w której ucierpiały tylko samochody. Sprawca zdarzenia, 56-letni mieszkaniec naszego powiatu, został ukarany mandatem.Dziki Zachód w centrum miasta (wideo)

Po zmroku strach wyjść na spacer wokół Galerii Bursztynowej i wzdłuż ulicy Fieldorfa "Nila" w Ostrołęce. Młodociani kierowcy urządzają sobie, na prostym odcinku ulicy, nocne rajdy samochodowe. Nie zwalniają przed przejściami dla pieszych, a na rondzie im. Zbawiciela Świata aż śmierdzi od palonej gumy.


PWSIPSkrzynka skarg: złe oznakowanie przy parkingu utrudnia wjazd i wyjazd

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów: na odcinku ulicy Henryka Sienkiewicza, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6 oraz baraków, nagminnie dochodzi do łamania przepisów. Wszystko przez nieuregulowaną sytuację dotyczącą oznakowania w tym miejscu. O interwencję prosi jeden z mieszkańców.


"Jak PiS wykoleił Łomżę"

Łomża od dawna boryka się z problemem braku połączeń kolejowych. Na domiar złego miasto wypadło z Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku. To kara za to, że łomżanie nie wybrali na prezydenta kandydatki PiS. O sprawie informuje dwumiesięcznik "Z biegiem szyn".


Jutro święcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa

Dzień patrona bezpiecznego kierowcy czyli świętego Krzysztofa przypada rokrocznie 25 lipca. W kościele katolickim, w najbliższą niedzielę 21 lipca, przypada wspomnienie liturgiczne tego świętego. Księża z parafii poklasztornej, po nabożeństwach, dokonają poświęcenia pojazdów mechanicznych.


Młoda Escola ograła Narew (zdjęcia, wideo)

W drugim meczu kontrolnym przed nowym sezonem ligowym, podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego ulegli Escoli U-17 0:3. Młodzi piłkarze reprezentujący klub z Warszawy pokazali w piątkowe popołudnie, że nie straszna im seniorska piłka i pewnie zwyciężyli.

 •  
 • 09:18, 20.07.2019 r.

Martyna Budziłek druga w Olsztynie

Zawodniczka ostrołęckiej "Siódemki" zajęła drugie miejsce wśród kobiet na imprezie biegowej na dystansie 5 kilometrów w Olsztynie. Zawody były zorganizowane, w środę 17 lipca, w ramach cyklu biegów przełajowych pod nazwą City Trail on Tour.

 •  
 • 09:18, 20.07.2019 r.

Rozlosowano pary I rundy Pucharu Polski

Ciechanowsko Ostrołęcki Okręgowy Związek Piłki Nożnej rozlosował pary pierwszej rundy Pucharu Polski. Zagrają w niej drużyny z B klasy i A klasy. Rywalizacja w naszym regionie rozpocznie się w środę 14 sierpnia o godz. 17.30. Kto z kim zagra?

 •  
 • 09:18, 20.07.2019 r.

"Projekt Radomir" - czyli aktywne wakacje na wsi (zdjęcia)

Postęp cywilizacyjny jest nieuniknionym procesem, który uwidacznia się nie tylko na terenie dużych aglomeracji. Dzieci mieszkające na wsiach równie często jak ich "miastowi" rówieśnicy sięgają po nowinki technologiczne. Alternatywę dla cyfrowego świata młodego pokolenia stworzyło stowarzyszenie "Projekt Radomir".


Dionizje 2019: poezja, muzyka i warsztaty literackie

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza na Wieczór Dionizyjski. Podczas tegorocznego wydarzenia podsumowany będzie XXVII Ostrołęcki Konkurs Literacki im. Dionizego Maliszewskiego, a laureaci otrzymają nagrody. Nie zabraknie też warsztatów ze znanymi literatami oraz muzyki.


VIII sesja Rady Powiatu w Ostrołęce

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrołęce odbędą się kolejne obrady samorządu. Radni, poza stałymi punktami obrad, podejmą uchwały w sprawach: zmiany w budżecie na rok 2019, udzielenie pomocy gminie Czerwin, czy sprawozdanie starosty ostrołęckiego z działalności zarządu powiatu.


Ruszają zapisy na 35 Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę

Od niedzieli 21 lipca rozpoczynają się zapisy na 35 Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę. Z Ostrołęki tradycyjnie wyruszy grupa czerwono-zielona. Wierni, którzy zechcą wziąć udział w rekolekcjach w drodze, mogą się zapisywać w wybranych parafiach na terenie naszej diecezji.


Rozkład jazdy "Radosnego Świetlicobusu"

"Radosny Świetlicobus" zagości na kolejnych ostrołęckich osiedlach. Mobilna świetlica przyciąga wiele chętnych do zabawy dzieci. Najmłodsi mogą korzystać z zabawek i gier dydaktycznych oraz brać udział w zabawach ruchowych. To wszystko pod bacznym okiem pedagogów i wolontariuszy.


Funkcjonowanie jednostek pomocy w województwie mazowieckim

Mazowiecki Ośrodek Badań Regionalnych zamieścił informację na temat funkcjonowania pieczy zastępczej, placówek wsparcia dziennego oraz zakładów stacjonarnych pomocy społecznej w województwie mazowieckim w 2018 r. W artykule zawarto wiele statystyk dotyczących pracy tych jednostek.


Co jeździ po naszych drogach?

Ministerstwo Cyfryzacji zamieściło kolejną informację prasową. Tym razem urzędnicy zachęcają do korzystania z bazy CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). To skarbnica wiedzy o tym, co jeździ po polskich drogach (lub stoi w garażach). W bazie można znaleźć informacje o najstarszych samochodach w kraju.


4 miliony Polaków ma już Profil Zaufany!

Ministerstwo Cyfryzacji informuje o dużym zainteresowaniu Polaków Profilem Zaufanym. Liczba posiadających profil obywateli osiągnęła już cztery miliony. Urzędnicy zachęcają do korzystania z tej e-usługi oraz podpowiadają, jak w łatwy sposób założyć własny Profil Zaufany w internecie.


Co się stanie, jeśli przestaniemy się szczepić?

W kraju trwa kampania ostrzegająca przed skutkami braku szczepień pod nazwą "Zaszczep się wiedzą". Choć nie ma już w Polsce zachorowań na przykład na polio, a do niedawna nawet odra czy krztusiec występowały sporadycznie, to sytuacja epidemiologiczna Polski ulega zmianie wraz z rosnącą liczbą odmów szczepień.


A co Ty wiesz o programowaniu?

Ministerstwo Cyfryzacji zapytało mieszkańców kraju o programowanie i zagadnienia z nim związane. Niezależnie od tego, czy ktoś jest stale online czy nie korzysta z Internetu, zgadzają się w jednym - nauka programowania może przynieść korzyści dzieciom. Takiego zdania jest zdecydowana większość badanych internautów.


Gov.pl coraz bardziej popularny

Ministerstwo Cyfryzacji zamieściło komunikat dotyczący rosnącej popularności domeny Gov.pl, na której w pierwszym półroczu 2019 r. zanotowano ponad 53 mln odsłon i 19 mln sesji. Co ciekawe, średnio każdy z użytkowników spędził na portalu dwie i pół minuty, a 25 procent użytkowników korzystało z rządowych serwisów na urządzeniu mobilnym.


[ starsze wiadomości ]


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.08 zł

5.41 zł

5.04 zł

1.99 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8

wholesale Ncaa jerseys Wholesale NBA Jerseys cheap tumi backpack wholesale the north face backpack cheap Mobile phone cheap swiss gear backpack wholesale Nhl jerseys cheap fjallraven backpack cheap hydro flask cheap yeti cups cheap gymshark clothes cheap anello backpack X videos wholesale Mlb jersey cheap off white cheap RayBan Sunglasses Dynamo, Kiev wholesale Nfl jerseys Cheap power tools wholesale Cheap jerseys
Wholesale jerseys |