V transcendentním řádu světa od nepaměti náležíme pravdě

Svoboda projevu.

Liberální právní stát je vydán zejména v oblasti svobody projevu na milost a nemilost svých občanů, kteří legitimně a zákonitě mají rozdílné názory, přičemž se předpokládá jejich dobrá vůle korigovat je na základě pravdivých faktů. Jenže žijeme i ve věku masového oblbování lidí na internetu a sociálních sítí. Píše Radim Seltenreich.

Muž, který uměl velkolepě podvádět i rozhazovat peníze

Malajsijský podnikatel Jho Low přesvědčil premiéra Malajsie Najiba Razaka k založení investičního fondu 1MDB k rozvoji jeho země. S pomocí velkých bank se do něj podařilo získat deset miliard dolarů, načež polovina z nich zmizela. A s ní i Jho Low.

Petr Kain 17.4.2019

Problémem zdravotnictví číslo jedna je jednoznačně personál

O pražské Nemocnici Na Bulovce se šušká, že by se mohla přestěhovat z Libně do Letňan. „Nemocnice v Letňanech nás určitě nečeká. Když jsem to řešil na magistrátu, říkali ano, ale v horizontu 20 až 30 let,“ říká v rozhovoru ředitel špitálu Jan Kvaček.

Chtěl bych dodat nejlepší řešení pro českou armádu

Ministerstvo obrany představilo podmínky pro tendr na nové pásové obrněnce za 53 miliard korun. Mezi čtyřmi zájemci je německá společnost Rheinmetall. Její viceprezident Oliver Mittelsdorf (46) v rozhovoru připouští, že pokud zvítězí jeho firma a lynx, mohl by v Česku vzniknout nový závod.

Martin Shabu 16.4.2019

Ve školkách je na 1100 autistů. Terapii pojišovny nehradí

Autismus (ilustrační foto)

Jediná známá léčebná metoda pomáhající lidem s autismem je ABA terapie. Má jeden háček – je drahá a stát nepomůže. Ministerstvo práce a sociálních věcí tvrdí, že jde o zdravotní péči, a tudíž ji nelze hradit jako sociální službu. A ministerstvo zdravotnictví říká, že ji neposkytují zdravotníci, a tak ji nelze platit ze zdravotního pojištění.

Filosemitské hledání konspirace

Antisemitismus.

Na článek Pavla Macochy Evropští liberálové zřejmě nenávidí stát Izrael zareagoval Joseph Grim Feinberg. Domnívá se, že chtějí-li se evropští konzervativci vyjádřit k otázce Palestiny a Izraele, a se vyjádří, ale k věci, ne ve jménu všech židů. Dle něho kritici nového antisemitismu chtějí chránit židy, ale jde jim ale opravdu o ně?

Drahé bydlení: Evergreen pražské politiky opět na scéně

Bydlení (ilustrační foto)

Pokud chce Rada hlavního města Prahy zlepšit bytovou situaci, měla by využít možnosti zákonodárné iniciativy a prosadit změnu zákonů, aby jeden nájemník nemohl blokovat výstavbu stovek bytů jen proto, že má omezen výhled, nebo se cítí omezen na své radosti z bydlení. Administrativně bytovou situaci regulovat nelze. Píše TomᚠHlaváč.

Fórum

Cena za zdánlivě bezplatný přístup k informacím: Osobní svoboda

Sledovací kapitalismus.

Člověk se v důsledku byznysových způsobů Googlu a Facebooku, dvou hlavních představitelů nového, sledovacího kapitalismu, stává manipulovanou loutkou, které bylo odebráno právo na budoucnost. Jeho rozhodnutí jsou totiž díky algoritmům a umělé inteligenci buď ovlivněná, nebo předem známá.


पॉर्न विडियो the north face jacket cheap off white 大胸美女图片 性感美女图片 free sex movie Video porno ポルノ映画 股票计划 Køb Adidas Ncs