Hipster efekt aneb Proč nonkonformisti nakonec vypadají stejně

Ať už je to pochvala nebo urážka, slovem hipster lze nazvat mnoho mladých mužů, které každý den potkáváte na ulici. Měl by to být zhruba dvacátník až třicátník, který se necítí být součástí hlavního proudu v podobě většinové společnosti. Od tohoto mainstreamu se tak snaží odlišit nejen tím, co má na sobě a co má na hlavě, ale také tím, co má v hlavě. Hipsteři vyznávají nejen nezávislost oblékání a image, ale také myšlení a tvorby.

Češi a obavy z budoucnosti. Němci vstoupili do jara optimisticky

Čeští spotřebitelé se více obávají o svou práci a vlastní finanční situaci, ukázal Český statistický úřad. Na světových trzích včerejší zprávy pomohly zejména euru, poté co index nálady německých podnikatelů ukázal nejlepší číslo od prosince roku 2014.

Banky a obchodníci s kryptoměnami by měli spolupracovat

Většina bank v současné době není ochotna akceptovat společnosti, které obsluhují klienty ze světa digitálních měn, a to většinou kvůli obavám spojeným s regulací nebo vyhodnocením rizik, která podle některých bank obchod s kryptoměnou přináší.

V hlavní roli ČNB

Závěr minulého týdne patřil k těm živějším. Nervozita spojená s brexitem umocněná nad očekávání horšími čísly z německé ekonomiky nejenže dostala výnos německého desetiletého bundu do záporu, ale rovněž přispěla k inverzi americké výnosové křivky měřené tříměsíčním až sedmiletým dluhopisem. Výplach na trzích rovněž přispěl k mírnému nárůstu volatility devizových trhů, která se v posledních dnech pohybovala na minimech z roku 2014.

Deset největších rizik globální ekonomiky

Geopolitická nejistota je na vzestupu. V letošním roce tak zůstane zdrojem rizika pro globální ekonomiku. Taková je hlavní myšlenka predikce z dílny Economist Intelligence Unit (EIU) pro rok 2019. Vedle toho tvůrce analýz varuje i před turbulencemi na rozvojových trzích, americkým dluhem a případnou recesí americké ekonomiky.

Problémy ruských boháčů. Komu předají své miliardy?

Na rozdíl od Západu, kde mají poslední slovo nezávislé soudy, v Rusku je to často Kreml. Toho si je dobře vědoma „důchodová“ generace prvních ruských miliardářů, která začíná zvažovat převod svého bohatství. Proč jsou tak opatrní? Zachování bohatství v Rusku je totiž často spojeno s osobními vztahy a tichými dohodami se státními představiteli.

Další články

Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.


彩票网 best cheap phone from china cheap off white National news free sex video cheap fjallraven backpack free sex movie cheap swiss gear backpack European News Web cheap hydro flask