Apie

Tiesos.lt — tai atvira Lietuvos piliečių svetainė, siekianti skatinti diskusijas, kviečianti drauge tartis visais Lietuvos Respublikai svarbiais klausimais.

Svarbiausi

Angelė Jakavonytė. Seimo Visuomeninė taryba nusprendė: Nacionalinė premija neturi būti skirta žmogui, išniekinusiam partizanų atminimą (21) Jurga Lago. Aš vis tiek myliu Lietuvą (12) In memoriam: Petras Cidzikas (3)
Liudvikas Jakimavičius. Skvirnelio akibrokštas (85) Liutauras Stoškus. Pagrindinės Bendruomeniško Vilniaus programinės nuostatos per 13 minučių (11) Arvydas Juozaitis: Trumparegiškumo pasekmė – pensijos vėluoja, valstybė praranda pajamas (18)
Algimantas Rusteika. Ar taps Saulius Pauliumi? (50) Geroji Naujiena: Dievas savo džiaugsmą dalija apsčiai! (3) Sausio 21-ąją kviečiame paminėti monsinjoro Alfonso Svarinsko gimtadienį (3)
Andrius Švarplys. Trumpas Jeremy Corbyno elgesio ir visos „Kairės“ padėties paaiškinimas su dar šiuo bei tuo (6) 2019 metų „Žygis už gyvybę“ Vašingtone (vaizdo įrašas) (3) Joana Noreikaitė. Sausis, 17-oji diena. 80-ąjį kartą paminėtas Garliavos antpuolis (9)
Liutauras Stoškus. Ačiū visiems, parėmusiems Bendruomenišką Vilnių ir jo pastangas dalyvauti rinkimuose į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą! (2) Vilniaus forumo konferencija „Kaip išsaugoti Europą?“ (vaizdo įrašas) (9) Nevyriausybinės organizacijos reikalauja atšaukti Nacionalinę premiją M. Ivaškevičiui (17)
Tautos Forumo Pareiškimas dėl mokytojų streiko ir švietimo sistemos ateities (13) Arvydas Juozaitis. Mokytojas - prestižinė profesija? (18) Nuo bačkos. Dovilė Šakalienė: Tradicinės partijos visgi geriau už vienadienius populistus. Gal tapsime kolegomis? (36)
Slenkstį peržengus: dar vienas Tiesos.lt žvilgsnis į 2018-uosius. Rasa Čepaitienė: Tikrumo ilgesys (5) Vytautas Rubavičius. Naujoji skirtis: ar yra vietos tautinei valstybei naujojoje Europoje? (12) Nuo bačkos. Kandidatė į prezidento postą Ingrida Šimonytė: Aš nežinau, kas jums yra nacionalinė valstybė (43)
Kaip KGB atsilygindavo savo agentams (14) Robertas Šarknickas: „Na, tai ar ką nors pasodins vieną kartą, ar ne?“ (17) Algimantas Rusteika. Sistema žinojo ir veikė visu pajėgumu, bet mergaitė komoje (19)
Kodėl teismas mano, kad vaiko ir visuomenės interesą geriausiai atitinka tyla, o ne skaidrus tarptautinis įvaikinimas? (58) Algimantas Rusteika. Apie slaptą teisingumą ir slaptą vaiko bei visuomenės gerovę (23) Vilniaus forumas kviečia į konferenciją „Kaip išsaugoti Europą?“ (20)
Dalius Stancikas. Konstitucinis perversmas (35) Susitikimas-diskusija KTU „Prezidentas 2019: keturi mėnesiai apsisprendimui“  (vaizdo įrašas) (16) Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įstatymas tarp D. Šakalienės fantazijos ir tikrovės (19)
Rūta Visocnik. Kas blogai su tomis vaikų teisėmis ir tuo įstatymu? Konkretus pavyzdys (11) Algimantas Rusteika. Nieko jie nebebijo, išskyrus savo baimę, kad mes atsibusim… (10) Vytautas Radžvilas. Apie Laisvės deglų šviesą ir neužmirštuoliškos politinio Alzheimerio ligos tamsą (6)
Nuo bačkos. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis: Dabar, kai matome riedančią pavojingo nacionalizmo ir vartotojiškumo bangą, turime būti atsparūs, (42) Statistikos departamentas. Demografinės tendencijos (1) Nuo bačkos. Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis: Gana apvaginėti Lietuvos žmones (20)

Tinklaraštis

Visuomenės pokyčių analizė

Angelė Jakavonytė. Seimo Visuomeninė taryba nusprendė: Nacionalinė premija neturi būti skirta žmogui, išniekinusiam partizanų atminimą

21 Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 21 d. 19:01

Kelios ištraukos iš M. Ivaškevičiaus knygos „Žali“:

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Socialinė politika, Šeimos politika, Teisėkūros iniciatyvos

Jurga Lago. Aš vis tiek myliu Lietuvą

12 Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 21 d. 18:05

Jurga Lago. diena.lt nuotr.

Snieguotą, pilką, klystančią.

Kaip žmogus ji kartais, o gal kaip medis – kur nekalba, tik tyliai laikosi.

Taip pagalvojau, kai tarp daugybės paskutiniu metu darytų nesąmonių staiga, dideliam mūsų nustebimui, mažosios būsimos naujazelandietės Lietuva neišsiuntė su ta naująja šeima.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

In memoriam: Petras Cidzikas

3 Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 21 d. 18:05

Petras Cidzikas

Sausio 21-ąją, paryčiais, mirė žinomas disidentas ir visuomenininkas, pogrindžio spaudos platintojas, politinių bado akcijų iniciatorius, pirmųjų mitingų už laisvę organizatorius, Vyčio kryžiaus kavalierius Petras Cidzikas.

Petras Cidzikas gimė 1944 m. balandžio 25 d. Lazdijų raj., Šeštokuose. 1971 m. įstojo į Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, tačiau įtarus platinant pogrindinę Lietuvos Katalikų Bažnyčios kroniką, 1973 m. vasario 16 d. suimtas. Pusę metų kalintas KGB tardymo izoliatoriuje. Nepavykus surinkti įrodymų ir dvasiškai palaužti, KGB iniciatyva jam paskirtas prievartinis psichiatrinis gydymas. P. Cidzikas ketverius metus kalintas specialiajame psichiatriniame kalėjime Černiachovske (buv. Įsrutyje), Karaliaučiaus (Kaliningrado) srityje. Vėliau dar pusę metų „gydytas“ Naujojosios Vilnios psichoneurologinėje ligoninėje.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Vytautas Rubavičius. Sudie, Petrai, didis Lietuvai vyre

8 Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 21 d. 18:05

Petras Cidzikas. Stop kadras

Žinia nebuvo visiškai netikėta. Penktadienį priešpiet bekalbant telefonu silpnu balsu prasitarė pavargęs kalbėti. Todėl jau nebeišgirdau įprasto šviesaus palinkėjimo – „šarmo“. Vėliau jau nebeatsiliepė nei šeštadienį, nei sekmadienį. Kelintą kartą šį rudenį ir žiemą teko pabuvoti ligoninėje, skundžiantis nuovargiu. Sumažėjo jėgų, tad nukritęs savo namelyje vėlei atsidūrė palatoje. Nusilpo širdis – pernelyg ilgai ir nuožmiai buvo kovota, šiame pasaulyje nesitikint jokio atpildo. Kas Lietuvai laisvinantis iš sovietinės okupacijos negirdėjo apie Petro Cidziko akcijas, kas iš vilniečių nebuvo matęs Katedros aikštėje stovinčio jo vagonėlio, gyvojo laisvės įvaizdžio. Buvo iškentęs sovietinių kalėjimų ir „žymiosios“ Černiachovsko psichiatrinės ligoninės-kalėjimo pragarus, visur ir visada ėjo su Dievo vardu. Bado akcijos buvo visiems regima visiško atsidavimo kova už Lietuvos laisvę. Su bendraminčiais nešdami Kryžių apėjo Karaliaučiaus sritį, numynė iki Kremliaus ir Kryžiumi šventino jį, sklaidydami šėtonišką užkratą ir silpnindami jo galią – Lietuvai bus lengviau. Eidavau į Katedros aikštę pastovėti prie namelio ir pasisemti jėgų bei dvasinės šviesos. Anuo metu nebuvome pažįstami, tad man jis buvo gyvas simbolis, jau savaime teikiantis galios ir ramybės, taip pat ir paskatinantis pervertinti daugelį „kūrybinės laisvės“ apžavų.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Prezidento rinkimai 2019

Liudvikas Jakimavičius. Skvirnelio akibrokštas

85 Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 20 d. 19:27

Po premjero pareiškimo Rusnėje matome didelį politinio isteblišmento pakrikimą. Taip vadinami partiniai „politologai“, pasirodo, būrė iš kavos tirščių, iš ramunėlės žiedlapių: kandidatuos - nekandidatuos? K. Girnius aiškino, kad nekandidatuos, M. Jastramskis vis „moksliškai“ tyrinėjo abejotinos vertės Gaidžio reitingų lenteles. Žmogiškoji intuicija mūsų politologams nesufleruoja.Tragedija – kandidatuos!

Ir staigmena. Kaip čia dabar? Kodėl neišlaukė Valstiečių suvažiavimo? Derino, ar nederino su Ramūnu? Kodėl Rusnėj? Kvaili klausimai.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Savivaldos rinkimai 2019, Savivalda, Nevyriausybinės organizacijos

Liutauras Stoškus. Pagrindinės Bendruomeniško Vilniaus programinės nuostatos per 13 minučių

11 Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 20 d. 16:23

Liutauras Stoškus. Asmen. alb. nuotr.

Bendruomeniško Vilniaus kandidatas į Vilniaus merus Liutauras Stoškus pristato programos gaires:

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Prezidento rinkimai 2019, Socialinė politika

Arvydas Juozaitis: Trumparegiškumo pasekmė – pensijos vėluoja, valstybė praranda pajamas

18 Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 20 d. 9:23

Arvydas Juozaitis. Stasio Paškevičiaus nuotr.

Šimtai tūkstančių pensininkų šiemet pensijas gaus ne iš „Lietuvos pašto“, jiems pensijas pristatys kitos bendrovės ir kiti žmonės. Nauji metai įsibėgėja, tačiau naujieji pensijų išnešiotojai neskuba… Pensininkai, negavę pensijų, buriuojasi „Sodros“ skyriuose, bando prisiskambinti „Sodros“ darbuotojams, norėdami sužinoti – kur mūsų pensijos?

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Prezidento rinkimai 2019, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Ar taps Saulius Pauliumi?

50 Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 20 d. 6:38

Algimantas Rusteika. Asmen. alb. nuotr.

Viena Arenos tribūna ploja, kita – švilpia, į aikštelę išbėga žvalus, glotniai nusiskutęs, žaliais uniforminiais marškinėliais vilkintis Saulius Skvernelis! Įraudęs, kaip mergaitė prieš pirmąjį kartą, droviai šypsosi, klausydamasis kažkokios Rusnės moterytės.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Geroji Naujiena

Geroji Naujiena: Dievas savo džiaugsmą dalija apsčiai!

3 Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 20 d. 5:43

Tokią stebuklų pradžią Jėzus padarė Galilėjos Kanoje

Galilėjos Kanoje buvo vestuvės. Jose dalyvavo Jėzaus motina. Į vestuves taip pat buvo pakviestas Jėzus ir jo mokiniai. Išsibaigus vynui, Jėzaus motina jam sako: „Jie nebeturi vyno“.
Jėzus atsakė: „O kas man ir tau, moterie? Dar neatėjo mano valanda!“
Jo motina tarė tarnams: „Darykite, ką tik jis jums lieps“.
Ten buvo šeši akmeniniai indai žydų apsiplovimams, kiekvienas dviejų trijų saikų talpos.
Jėzus jiems liepė: „Pripilkite indus vandens“.
Jie pripylė sklidinus. Tuomet jis pasakė: „Dabar semkite ir neškite prievaizdui“. Tie nunešė.
Paragavęs paversto vynu vandens, ir nežinodamas, iš kur tai (nors tarnai, kurie sėmė vandenį, žinojo), prievaizdas pasišaukė jaunikį ir tarė jam: „Kiekvienas žmogus pirmiau stato geresnio vyno, o kai svečiai įgeria, tuomet prastesnio. O tu laikei gerąjį vyną iki šiolei“.
Tokią stebuklų pradžią Jėzus padarė Galilėjos Kanoje. Taip jis parodė savo šlovę, ir mokiniai įtikėjo jį.
Paskui jis su savo motina, broliais ir mokiniais nukeliavo į Kafarnaumą. Ten jie pasiliko kelias dienas. (Jn 2, 1–12)

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Dienos aktualija, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Krikščionių pilietinis veikimas

Sausio 21-ąją kviečiame paminėti monsinjoro Alfonso Svarinsko gimtadienį

3 Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 20 d. 1:13

Monsinjoras Simono Daukanto aikštėje. Lino Šapnagio nuotrauka, 2012

Kviečiame paminėti monsinjoro Alfonso Svarinsko – visą gyvenimą atidavusio kovai už Dievą ir Lietuvą, net 22 metus praleidusio lageriuose ir kalėjimuose – gimtadienį.

Gerai Alfonsą Svarinską pažinojęs Agirdas Patackas taip apibūdino monsinjorą: „Tai buvo žmogus, kurio svarbiausia savybė buvo drąsa ir nebijojimas išpažinti tikėjimo pačiomis sunkiausiomis aplinkybėmis. Jis buvo iš tų pokario kunigų, kurie įstojo į seminariją pokaryje, jie žinojo, kur eina: ėjo tiesiai į riziką ir žinojo, kad galbūt tai gyvybės klausimas“.

Skaityti visą straipsnį ir komentuoti

Puslapis 1 iš 737 1 2 3 >  Paskutinis ›

Rekomenduojame

Nuo bačkos. Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis: Gana apvaginėti Lietuvos žmones

Raimondas Navickas. Konstitucinių dvasių žyniai diskriminuoti neleis

Tiesos.lt žvilgsnis į 2018-uosius: Krescencijus Stoškus. Įvykiai ant svarstyklių

Kovo 11-osios Akto signatarai: „Didesnį absurdą sunku sugalvoti!“

Andrius Švarplys. Apie Dvaro politologiją

Agnė Širinskienė: „Netikrų žinių kūrimas apie LRT įstatymo pokyčius tampa norma?“

2018 m. Laisvės premija apdovanotojo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizano Jono Kadžionio kalba

Algimantas Rusteika. Esame vieno kraujo – jūs ir mes

Darius Kuolys apie Antano Vivulskio milinę

Arkivysk. Fulton Sheen. Šėtono veikimas ir kova su juo (paskaita)

2018 m. Laisvės premijos laureatas partizanas Jonas Kadžionis-Bėda ir jo testamentinė kalba: „Lietuva išliks, nes laisvę gavo per stebuklą“

Vytautas Radžvilas. Pamoka visuomenei ir ypač – šeimoms, turinčioms vaikų

Kunigo Roberto Grigo malda už Lietuvą minint Sausio 13-ąją

Juozo Valiušaičio video iš dokumentinio filmo „Sesuo Nijolė“ premjeros

Su Laisvės gynėjų diena! Tesubrandina ji kasdienį ryžtą gyventi Laisve Tiesoje

Algimantas Rusteika. Lietuvoje įvykdytas baisus nusikaltimas – žmonėms leista sužinoti savo nuomonę!

Andrius Švarplys. Atėjo metas klausyti ne įvaizdžių ir retorikos, o tikrovės ir tiesos

Verta prisiminti. Sausio 13-oji: Tiesa, sustabdžiusi tankus

Algirdas Endriukaitis: „Nepriklausomos Lietuvos teismai įteisina KGB veiklą ir sovietinę okupaciją“

Seime – paroda „2018 metų Laisvės premija“

Linas V. Medelis. Liudininkė iš skrynios, arba Ką gali papasakoti septyniasdešimt aštuonerių metų amžiaus knygelė

Aušra Maldeikienė. #debatai2019Laidotuvės, arba Kam iš tų pretendentų Lietuvos pelenai beldžia į širdį...

Liutauras Stoškus. Mintys po „Pažadų koncerte“ Balsiuose

Arvydas Juozaitis. Ateina laikas inicijuoti Konstitucinio Teismo reformą

Algimantas Rusteika. Koks galutinis Konstitucinio Teismo „išaiškinimų“ tikslas?

Laisvos visuomenės institutas: nesutinkame su tokiu Konstitucijos aiškinimu – jis prieštarauja žmogaus prigimčiai

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimams artėjant: pirmieji debatai

Algimantas Rusteika. Zonos žiobienės, slušniai ir miliūtės prieš Saulių Dambrauską

Oksfordo studentai dėl „homofobijos“ reikalauja atleisti pasaulinio lygio profesorių

Arvydas Juozaitis. Lietuvos šeimoms — socialinę inžineriją?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.


cheap fjallraven backpack cheap off white Sportswear cheap hydro flask Water bottle News European News Web European News Web cheap yeti cup cheap gymshark Yoga clothing National news Asian sex video