Ilmārs Dūrītis: zinātnei nepieciešams rast papildu finansējumu

13-06-2019

Zinātnes bāzes finansējuma apjoms joprojām nesasniedz 2008.gada pirms krīzes līmeni, taču resursu izmaksas ir būtiski pieaugušas, tādējādi Izglītības un zinātnes ministrijai 2020.gadā un arī turpmāk ir jāparedz papildu finansējums zinātnei, pēc tikšanās ar nozares un atbildīgo ministriju pārstāvjiem pauda Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis.

Lasīt tālāk...

Aicinām uz Vitas Lēnertes personālizstādes "12 ORĢINĀLIESPIEDGRAFIKAS" atklāšanu

13-06-2019

Aicinām uz Vitas Lēnertes personālizstādes "12 ORĢINĀLIESPIEDGRAFIKAS" atklāšanu otrdien, 18. jūnijā, plkst. 13.00, Latvijas Zinātņu Akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē, Rīgā, Akadēmijas laukumā 1. Māksliniece-grafiķe, mākslas maģistre Vita Lēnerte (dz. 1964. g.) ir Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Grafikas apakšnodaļas docente un māksliniece-datorgrafiķe izdevniecībā "Zvaigzne ABC".

Lasīt tālāk...

LZA prezidents pasniedz J. Endzelīna balvu izcilajam baltistam Pjetro Umberto Dini

12-06-2019

Šā gada 6. jūnijā LU Humanitāro un sociālo zinātņu centrā notika Itālijas vēstniecības Rīgā un Latvijas Universitātes Romāņu filoloģijas nodaļas rīkota konference „Itālijas kultūra Baltijā: vēsture, attiecības, pieejas". Šajā forumā piedalījās itāļu valodas un kultūras docētāji, Itālijas un Baltijas sakaru pētnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Konferences īpašais viesis bija Pjetro Umberto Dini (Pietro Umberto Dini), Pizas universitātes profesors, izcils baltists, tulkotājs un atdzejotājs, poliglots, Latvijas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis, Viļņas Universitātes goda doktors, Lietuvas Zinātņu akadēmijas ārzemju loceklis. Daudzi latvieši pazīst viņa grāmatu „Baltu valodas", tulkotu un izdotu latviski, arī lietuviski, krieviski un angliski, kurā vispusīgi raksturotas gan dzīvās, gan mirušās baltu valodas to vēsturiskajā attīstībā un mūsdienās. Citi var lietot viņa sastādīto Itāliešu - latviešu, latviešu - itāliešu vārdnīcu, vēl citi var lasīt Knuta Skujenieka dzeju itāliski P. U. Dini atdzejojumā.

Pēdējā atjaunošana 12-06-2019
Lasīt tālāk...

Iepazīstam L’Oréal stipendijas Sievietēm zinātnē 2019. gada laureātes

12-06-2019

Vakar, 11. jūnijā, L'Oréal Baltic stipendijas "Sievietēm zinātnē" tika pasniegtas jau piecpadsmito reizi. Trīs Latvijas laureātes šodien, 12. jūnijā,  viesojās LR1 raidījumā "Zināmais nezināmajā". Par saviem pētījumiem un interesi pievērsties zinātnei stāstīja Marina Makrecka-Kūka, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadošā pētniece, Laura Dembovska, Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Materiālu un konstrukciju institūta pētniece, un Jana Vecstaudža, Rīgas Tehniskās universitātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta Biomateriālu inovāciju un attīstības centra pētniece.

Lasīt tālāk...
<< Pirmā < Iepriekšējais. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamais. > Pēdējā >>
Powered by Elxis - Open Source CMS

free sex video dgivning samt Asian sex video Basketball Kevin Durant Shoes For Sale National Colombia Jersey Womens Sport Shoes Online Shop Golden State Warriors Jerseys free sex movie cheap off white