“Ērberģiešu” projektā māla podniecības meistarklase

“Ērberģiešu” projektā “Sēlijas saimnieču un amatnieku meistardarbnīcas Neretas novadā”, kurš ieguva finansējumu Latvijas valsts mežu atbalstītās Zemgales kultūras programmas 2019 projektu konkursā, pirmā bija Sēlijas kulinārijas meistarklase pie Irmas Tomsones Pilkalnē, bet 26.jūnijā visi interesenti tika aicināti uz Neretas pagasta “Somāniem” pie Silvijas Berķes – Bergas uz māla podniecības meistarklasi.

29. jūnijā VII Sēlijas Tautas mākslas svētkus “Sēlija rotā” svinēsim Jēkabpils novadā

Daugava, Latvijas lielākā un varenākā upe, veido dabisku robežu starp Sēlijas krāšņajiem novadiem un tajā pašā laikā vieno visus sēļus. Tā katru gadu Sēlijas ļaudis pulcējas kopā, lai parādītu savu spēku dziesmā, dejā un mūzikā. Lai sēļi plūst vienotā gaismas upē!

29. jūnijā Jēkabpils novada Ābeļu pagastā, gleznainā vietā pie Daugavas krasta, svinēsim nu jau 7. Sēlijas novadu apvienības Tautas mākslas svētkus “Sēlija rotā”.

Sēlijas novadu apvienības sapulce Ilūkstē

20. jūnijā Ilūkstē norisinājās kārtējā Sēlijas novadu apvienības dalībnieku sapulce. Šajā reizē kopīgi ar visiem septiņiem Sēlijas novadu priekšsēdētājiem ierādās arī novadu sabiedrisko attiecību speciālisti, kultūras darbinieki, tūrisma speciālisti un Sēlijas radošie cilvēki, lai pārrunātu par septembrī notiekošo Sēlijas dienu un Sēlijas filmu.

NERETAS NOVADA DOMES SĒDE Nr.8

Neretas novada Zalves pagastā, Sproģu saieta namā                               2019 gada 27. jūnijs plkst.15.00

 

 

DARBA KĀRTĪBA:

Neretā viesojas satiksmes ministrs

14.jūnijā Neretas novada administrācijas sēžu zālē  notika pašvaldības pārstāvju – domes priekšsēdētāja Arvīda Kvieša, pašvaldības izpilddirektora Rolanda Klibiķa un Neretas pagasta pārvaldes vadītāja Jura Zālīša – tikšanās ar satiksmes ministru Tāli Linkaiti, lai pārrunātu aktuālos jautājumus, kas skar Neretas novada pašvaldību, kā arī, lai uzklausītu un apspriestu novada iedzīvotājiem svarīgu autoceļu sakārtošanas iespējas.

Pasākumi “Noej savu sirdskilometru” un “Izgaismo Latviju” Neretas novadā

2018. gadā, kad Latvijas valsts svinēja savu simtgadi, fonds “1836” un Imanta Ziedoņa muzejs aizsāka unikālu akciju, kuras laikā ikviens bija aicināts noiet kaut vienu Latvijas pierobežas kilometru – savu sirdskilometru, tādējādi aptverot Latvijas teritoriju pa sauszemes robežu. Pavisam Latvijas robeža ir 1836 km.

Līgo svētku svinēšana Neretas SAC

Ar lustīgām un skanošām dziesmām 21. jūnijā Neretas sociālās aprūpes centrā atzīmēja jau par tradīciju kļuvušos Līgo svētkus. Tā ir diena, kad visi klienti sapulcējas ārā pie strūklakas, lai pie bagātīgi klāta galda cienātos ar dažādiem gardumiem un izbaudītu šos svētkus.

Sveiciens svētkos!

“Ērberģietes” sakopj Kankaļu baznīcas apkārtni

Tuvojas Jāņi – laiks, kad sv. Jāņa Kankaļu baznīcā notiek dievkalpojums un kapusvētki baznīcas kapos. Tas jau kļuvis par tradīciju vairāk kā desmit gadu garumā, ka biedrības “Ērberģietes” sievas pirms Jāņiem sakopj Kankaļu baznīcas apkārtni un tur esošos kapus, jo šai senajā baznīcā, kas ir Eiropas koka kultūras mantojums, ir ļoti maza draudze, un ar tās spēkiem nav iespēju sapost baznīcas apkārtni.

Muzejā “Riekstiņi” izstāde – “Svalbāra”

Piektdienas, 14.jūnija, pēcpusdienā muzejā pulcējās prāvs interesentu pulks,  lai kopīgi klausītos, diskutētu un skatītu jauno izstādi ar neparasto nosaukumu. Ko nozīmē šis maz dzirdētais vārds.

Svalbāra – tālākais no Norvēģijas krastiem arhipelāgs ar lielāko salu Špicbergenu Ziemeļu Ledus okeānā. Tur dzīvo un strādā dažādu jomu zinātnieki (~90% no visa iedzīvotāju skaita) kaut  pilnībā valda dabas likumi –  mūžīgais sasalums, sniega lavīnas un polārlāči. Tā ir vieta,   kur klintī un ledū glabājas pasaules sēklu banka. Latvijai tajā vēl neesot sava sēklu kaste, bet drīzumā būšot.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other


European websites cheap Mobile phone cheap anello backpack European News Web Wholesale NBA Jerseys cheap swiss gear backpack Cheap power tools BLACK FRIDAY NCS Shopping DEALS. wholesale Soccer jerseys cheap gymshark clothes cheap fjallraven backpack wholesale Ncaa jerseys BLACK FRIDAY NCS Shopping DEALS. wholesale Nhl jerseys cheap Oakleys Sunglasses wholesale Mlb jersey cheap hydro flask cheap yeti cups wholesale Nfl jerseys cheap tumi backpack