Nīcā būs pirmā nobrauktuve pie jūras

Nīcas novada domes Attīstības nodaļa pagājušā gada 10. decembrī iesniedza projekta pieteikumu “Jūras piekrastes praktiskā pārvaldība Bernātu dabas parkā” Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas (LVAFA) rīkotajā projektu konkursā. Šī gada 20. februārī tika saņemts pozitīvs projekta apstiprinājums. Ir izturēta 29 projektu konkurence un iegūts LVAF atbalsts.

Projektā paredzēts izbūvēt nobrauktuvi pie jūras Bernātu dabas parkā pie atpūtas vietas “Zaļais stars” atbilstoši universālā dizaina principiem. Izbūvējot šo nobrauktuvi, tiks nodrošināta vides pieejamība, netraucēta piekļuve operatīvajiem dienestiem, kā arī mazināta antropogēnā slodze. Svarīgi, ka Nīcas novada piekrastes garums ir 23,7 km, un šī Nīcas novadam būs pirmā nobrauktuve pie jūras, kas ir vitāli nepieciešama operatīvajiem dienestiem, jo labi zināms, ka Bernātu ciema pludmale ir ļoti iecienīta, savukārt jūras straumes šajā vietā ir ļoti mainīgas un bīstamas.

 

Nīcas novada uzņēmēji tiek aicināti iesniegt informāciju jaunajai Nīcas novada tīmekļa vietnei

Nīcas novada dome šobrīd izstrādā jauna dizaina tīmekļa vietni www.nica.lv, kas nozīmē, ka noris aktīvs darbs, lai jauno vietni izveidotu pārskatāmāku, mūsdienīgāku, kā arī, lai tās saturs būtu pēc iespējas aktualizētāks. Šajā sakarā Attīstības nodaļa lūdz arī Nīcas novada uzņēmēju, t.sk. pašnodarbināto iesaisti.

Tāpat kā iepriekšējā mājaslapas versijā, arī jaunajā būs sadaļa “Uzņēmējdarbība” ar apakšsadaļu “Novada uzņēmumi”, kur tiks uzskaitīti uzņēmumi un saimnieciskās darbības veicēji Nīcas novadā. Lai nerastos situācija, ka mājaslapa ir jauna, bet informācija tajā novecojusi, lūdzam uzņēmējus, kuri savu darbību reģistrējuši Nīcas novadā, aizpildīt “Uzņēmēju anketu”.

Anketa atrodama Nīcas novada mājaslapā www.nica.lv, sadaļā “Uzņēmējdarbība”. lasīt vairāk

 

Aicina uz Ziemas sporta spēlēm

Atkal gads ir riņķī, sniegs aiz loga vēl liecina par ziemu, tādēļ Nīcas sporta hallē gaidāmas tradicionālās  “Ziemas sporta spēles”. Arī šogad būs iespēja startēt gan komandām, gan individuāli, izvēloties sev tīkamākās disciplīnas. Nolikums

Komandas aicina pieteikties līdz 25. februārim, rakstot e-pastu uz [email protected], bet individuālajām sacensībām reģistrācija pasākuma dienā. Atklāšana 2. martā plkst. 10.00, stundu agrāk – plkst. 9.00 sāksies komandu reģistrācija.

Gaida dalībniekus otrajam novusa čempionātam

Pagājušajā gadā aizsākot jaunu tradīciju, arī šogad no 1. marta līdz 15. aprīlim norisināsies Nīcas novada čempionāts novusā. Šogad vīrieši un sievietes sacentīsies atsevišķā ieskaitē pēc viena riņķa sistēmas.

Reģistrēšanās līdz 2019. gada 28. februārim Nīcas sporta hallē vai rakstiski uz e pastu: [email protected]Piesakoties dalībnieks norāda savu vārdu, uzvārdu,telefona numuru un e-pastu. Pirmā sacensību kārta 1. martā plkst. 19:00.

Nolikums-novusa turnīram(2019)

“Gada pārskata sagatavošana” – bezmaksas seminārs biedrībām un nodibinājumiem Liepājā

Kurzemes NVO centrs aicina uz bezmaksas semināru biedrībām un nodibinājumiem
PIETEIKŠANĀS: ej.uz/seminari_biedribam
PROGRAMMA: ej.uz/NVO_gada_parskats_Liepaja
Semināru vadīs Kurzemes NVO centrs valdes locekle un grāmatvede Elina Immere, informējot par:
• Biedrības saimnieciskā darbība
• Atalgojuma izmaksas veidi fiziskai personai (darba alga, pakalpojuma līgums, autoratlīdzības līgums)
• Gada pārskata sagatavošana par 2018. gadu soli pa solim
• Gada pārskata iesniegšana EDS
Pēc semināra atbildes uz Jūsu jautājumiem

Atzinīgi novērtē vidusskolas vokāli instrumentālos ansambļus

Nīcas vidusskolas vokāli instrumentālie ansambļi “Frolic” un “Just music”, ko vada mūziķis un pedagogs Andris Ločmelis, 14. februārī piedalījās valsts konkursā “No baroka līdz rokam”. Konkurss notika Liepājas 7. vidusskolā, to vērtēja profesionālu mūziķu žūrija. Nīcenieku vecākā grupa “Frolic” saņēma pirmās pakāpes vērtējumu, “Just music” – otro pakāpi, kas ir liecina par augstas kvalitātes muzikālo sniegumu. Jāatzīmē, ka aizvadītajās brīvdienās “Frolic” konkursā Rucavā ieguva 2. vietu un skatītāju simpātiju balvu.

Jaunieši iepazīstas ar domes administrācijas darbu

Nīcas vidusskolas 9. klases skolēni projektu nedēļas ietvaros veic karjeras izpēti. 15. februārī viņi apmeklēja Nīcas novada domi. Domes priekšsēdētājs Agris Petermanis stāstīja jauniešiem par pašvaldības funkcijām un domes darbu. Turpinājumā jaunieši apmeklēja domes ēkā strādājošos viņu darba kabinetos un uzzināja par katra pienākumiem.

Aicina uz tikšanos topošās 1. klases vecākus

Nīcas vidusskola aicina 2019./2020.mācību gada topošās 1. klases vecākus uz informatīvu tikšanos par skolu, mācīšanās procesu un mācību vidi 6. martā plkst.18.00 Nīcas vidusskolā.
Darba kārtībā:
1. Bērnu gatavība skolai. Nīcas novada izglītības psiholoģe Zanda Jančauska un logopēde Vaida Kupše.
2. Skolas darba organizācija. Direktore Lāsma Petermane.
3. Atbalsta pasākumi sākumskolā. Direktores vietniece mācību darbā Antra Šakale.
4. 1.klases skolēna ikdiena skolā. Skolotāja Irēna Laukgale.
5. Atbildes uz jautājumiem, ekskursija pa skolu.
Sīkāka informācija, zvanot A.Šakalei, tālr 26490767

Radīta datorspēle par veselības jautājumiem

Izmantojot tehnoloģijas kā ietekmīgu instrumentu informācijas nodošanai, radīta viktorīnas tipa datorspēle par veselības jautājumiem „Veselībnieks”. Desmit tematiskās sadaļas ietver 450 ārstu sagatavotus jautājumus par veselīgiem paradumiem, veselīga uztura niansēm, par dažādām slimībām un kā no tām varētu izvairīties. Vairāk informācijas  Sākt spēli

Tiksies ar psihoterapeiti Ainu Poišu un ginekoloģi Karlīnu Elksni

PĀRCELTS uz plkst. 11.00! ESF projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās” ietvaros piektdien, 22. februārī, plkst.11.00  Pieaugušo Izglītības centrā (domes ēkas 14.kab.) notiks izglītojošs pasākums par sieviešu reproduktīvās veselības jautājumiem „Starp mums, sievietēm, runājot”. Mājīgā un brīvā atmosfērā būs iespēja izrunāt aktuālus jautājumus kopā ar ginekoloģi Karlīnu Elksni un psihoterapeiti Ainu Poišu. iespēja sagatavot un iesniegt speciālistēm anonīmus jautājumus. Dalībai pasākumā pierakstīties, zvanot 29415662.

Daudzbērnu ģimenes var saņemt atvieglojumus

Latvijā arvien vairāk daudzbērnu ģimenes locekļi, izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajā maršrutu tīklā, lieto Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” un saņem braukšanas maksas atvieglojumus. Šobrīd skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam var uzrādīt vecāku Goda ģimenes apliecību, savukārt no 2020. gada 1. janvāra katram ģimenes loceklim būs nepieciešama sava personificēta apliecība. Apliecību var iegūt ģimenes, kurās aug trīs un vairāk bērni vecumā līdz 18 gadiem vai pilngadīgi šādas ģimenes bērni, kuri nav sasnieguši 24 gadu vecumu un mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādēs. Lasīt vairāk

Jūrmalciemā spriedīs par Tīklu mājas nākotni

PAPILDINĀTS. Tīklu māja mainās – tā kļūst par Piestātni, kas paredz tur  izveidot Zvejniecības kultūrvēsturiskā mantojuma, prasmju un tradīciju māju, godā turot vēsturisko un mūsdienu vērtību līdzsvaru. Projekta izstrādes vīzijā Attīstības nodaļa iestrādājusi virkni ar nosacījumiem, kas jāizpilda, lai Piestātne kļūtu par pieejamu ne vien novada viesiem, bet arī novadniekiem. Projekta mērķis ir jau 2019. gada rudenī nodot ekspluatācijā pārbūvētu un labiekārtotu teritoriju īpašumā “Piestātne”.

Piektdien, 15. februārī, plkst.17.00 Jūrmalciema sabiedriskajā centrā uz tikšanos tiek aicināti Jūrmalciema zvejnieki un citi iedzīvotāji, lai vienotos par nākotni un kopēju sadarbību Tīklu mājā. Vairāk informācijas

Skaidro ienākumu deklarāciju aprēķinus

2018. gada ienākumu deklarāciju aprēķinus ietekmē ieviestā progresīvā iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme un diferencētais neapliekamais minimums. Valsts ieņēmumu dienesta eksperti seminārā “Kā un kāpēc iesniegt gada ienākumu deklarāciju?” skaidro izmaiņas. Skatīt video

Apmeklē pasākumu “Aktīvs šodien, vesels rīt!”

Lai iedrošinātu iedzīvotājus rūpēties par savu un tuvinieku veselību, Liepājas pilsētas pašvaldība aicina arī tuvējo novadu iedzīvotājus piedalīties slimību profilaksei veltītā pasākumā “Aktīvs šodien, vesels rīt!”. Jau šo sestdien, 16. februārī, Liepājas Olimpiskā centra Manēžā notiks slimību profilaksei veltīts pasākums “Aktīvs šodien, vesels rīt!”. No plkst. 12.00 līdz 16.30 būs iespēja bez maksas piedalīties dažādās aktivitātēs. Lūgums rezervēt savu laiku zvanot pa tālruni 25404241. Vairāk informācijas: www.liepaja.lv

Aicina uz kora mūzikas koncertu

Nīcas novada kultūras centrs aicina uz Emīla Zilberta un Ingmara Zemzara jaundarbu koncertprogrammu “Dziediet visi vienu dziesmu”, kurš savu pirmatskaņojumu piedzīvos Valmierā un sestdien, 2. martā, plkst.18.00 priecēs arī mūsu novadniekus. Koncertā Nīcas kultūras namā kopā ar komponistiem uzstāsies Kocēnu novada jauktais koris “Imera” un Burtnieku novada jauniešu koris “Konsonanse” Imanta Toča vadībā, Nīcas sieviešu koris Līgas Amerikas – Ansiņas vadībā (koncertmeistares Justīne Siksna un Selga Puķīte), Nīcas vīru koris Jēkaba Ozoliņa vadībā (koncertmeistare Selga Puķīte), Mārtiņš Roziņš ar kontrabasu un Gunta Kalniņa ar flautu.

Top jauna pašvaldības interneta vietne

Šī pašvaldības interneta vietne (mājaslapa) tika izveidota 2007. gadā, tagad ir izstrādāta jauna – krāšņāka un mūsdienīgāka; īpaši būtiski, ka to ērti varēs apskatīt arī mobilajos tālruņos. Jaunā vietne ar šādu pašu adresi – www.nica.lv – iedzīvotājiem būs pieejama ar martu, bet šī vietne tiks slēgta. Tiem, kas labprāt atgriežas atmiņās un bieži mēdz skatīt fotogalerijas, ieteikums izmantot šo laiku, jo jaunajā vietnē tiks ievietotas tikai dažas nozīmīgākās galerijas, arī ziņu klāsts sāksies no jauna. Šobrīd jaunajā vietnē pašvaldības darbinieki ievieto aktuālo darba un uzziņu informāciju.