gdzie w Himalajach jest „miejsce spalone ogniem”?

…że w przedwojennej Bydgoszczy istniała prężnie działająca organizacja nazistowska o nazwie Zjednoczenie Niemieckie?

Rocznice

21 stycznia: imieniny obchodzą m.in.: Agnieszka, Jarosław i Jarosława; Dzień Babci w Polsce, Brazylii i Bułgarii
Okrągłe, pięcioletnie rocznice:

Artykuł na medal

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – bieg indywidualny kobiet – konkurencja Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2006, która odbyła się 13 lutego w Cesana San Sicario. Była to pierwsza konkurencja kobiet podczas igrzysk w Turynie. W biegu wzięły udział 82 zawodniczki. Do biegu indywidualnego zawodniczki startowały w 30-sekundowych odstępach czasowych, każda zawodniczka miała osobno mierzony czas. Rywalizacja rozpoczęła się od startu Diany Rasimovičiūtė 30 sekund po godzinie 12. Złoty medal wywalczyła reprezentantka Rosji Swietłana Iszmuratowa, która popełniła jeden błąd na strzelnicy, przez co do jej czasu została doliczona jedna minuta. Początkowo srebrny medal zdobyła jej rodaczka – Olga Pylowa, jednak po zakończeniu biegu została zdyskwalifikowana za użycie niedozwolonych środków. Międzynarodowy Komitet Olimpijski nałożył na Pylową dwuletnią karę, więc srebrny medal przypadł Niemce Martinie Glagow. Brązowy medal wywalczyła biathlonistka Albina Achatowa reprezentująca Rosję. Czytaj więcej…