Czwartek, 24 Styczeń, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM


Blisko 6 milionów do zwrotu
4 tys. do wzięcia na wymianę pieców
Najpierw diety, potem sprawy miasta
Zlikwidowali sołectwo i... sołtysa

Blisko 6 milionów do zwrotu

Już wiadomo, że tylko za lata 2012-2013 gmina będzie musiała zwrócić dotacje, jakie w rzeczywistości otrzymywało stowarzyszenie Helper na prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy.

4 tys. do wzięcia na wymianę pieców

W nowym roku mieszkańcy gminy Wielbark mają szansę na dotację przy wymianie tak zwanych śmieciuchów. Radni z Wielbarka przyjęli specjalną uchwałę, która zakłada, że gmina dołoży się do takiej inwestycji.

Najpierw diety, potem sprawy miasta

Część miejskich radnych kpi z wyborców. Zamiast o sprawy miasta najpierw zadbali o własną kieszeń. Od stycznia będą mieli wyższe diety, mimo że na koniec roku kosmetycznie ją sobie obniżyli.

Zlikwidowali sołectwo i... sołtysa

Od pierwszego stycznia sołectwo Wielbark przestało istnieć. A w raz z tym, po 16 latach, z funkcją sołtysa pożegnała się Barbara Bruździak. Ale nie odchodzi z samorządu, bo w tej kadencji została radną.

Historia

Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 7.)

W drugiej połowie 1945 roku starosta szczycieński Walter Późny nadal informował Pełnomocnika Rządu RP na Okręg Mazurski, że największym problemem powiatu jest stan bezpieczeństwa oraz wzrastająca emigracja ludności autochtonicznej do Niemiec. W ciągu zaledwie miesiąca, bo od września 1945 roku do października, przepustki na taki wyjazd wydano 110 rodzinom mazurskim. Ponadto krytyczny stan pogłębiała również mizerne zaopatrzenie miejscowej ludności żywność i inne niezbędne do życia artykuły.

Czytaj więcej

Ostatnie felietony

Szczycieński smok(g) – felieton Romana Żokowskiego

Kraków ma swojego smoka wawelskiego, a Szczytno ma swojego „smoga dymnego”. Jedno i drugie miasto ma swoje zwierzątko. Kraków może chwalić się swoim smokiem, bo to piękna legenda. Za to my mamy swojego „smoga” w realu. I czyj jest lepszy? Chyba ten krakowski, bo to tylko bajka. Ten nasz nie jest taki bajkowy a wręcz przeciwnie szkodzi naszemu zdrowiu. To po co nam takie zwierzątko?

Czytaj więcej

Komentarze

 • Auto zastępcze: kiedy, komu i za ile – podpowiada Michał Malionowski
  Serdecznie polecam firmę Pana Michała, bardzo pomógł mi podczas gdy miałam wypadek, zorganizował lawetę która zabrała moje autko, otrzymałam auto za które nic nie płaciłam. Polecam i pozdrawiam
  Autor: Anetta
  2019-01-23 14:29:14
 • Kolejna seria włamań, policja bezradna czy niechętna?
  O to, to. Duma naszego miasta pięknego.
  Autor: X-MEN
  2019-01-23 09:21:13
 • Kolejna seria włamań, policja bezradna czy niechętna?
  To nie efekt kształcenia tylko przyzwolenia przełożonych. Od wielu lat nic się nie zmieniło w naszej komendzie pomimo zmian komendantów. Kiedyś żaden nie myślał o fociach, facebookach itd tylko zajmowali się swoją robotą. raz lepiej a raz gorzej ale chociaż się starali. Dziś sen z oczu spędza im tzw PR oraz starania a to o nowy radiowóz od samorządu a to może nowy posterunek gdzieś na gminie. Wstyd i żal że jak w innych zawodach etos zawodowy upadł!!! Całość problemu najlepiej obrazuje stwierdzenie, że przy naborze do Policji \"czerpie się już z mułu :)\"
  Autor: marian
  2019-01-23 09:15:13
 • Kolejna seria włamań, policja bezradna czy niechętna?
  To się dzieje w \"mieście policyjnym\". Czy funkcjonariusze Komendy Powiatowej też kończyli WSPol, czy kursy dokształcające na jakiejś uczelni zw. z bezpieczeństwem - ale nie publicznym? Śmiech na sali! W Szczytnie, gdzie kształcą kryminologów, policjanci nie umieją przyskrzynić drobnych złodziejaszków! Wstyd!
  Autor: Śmieszek
  2019-01-22 18:02:47
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Radny Orzoł, czy dobrze przemyślał Pan swój pomysł?! Najłatwiej jest coś zlikwidować, mając dziurę w budżecie. Wysiłku potrzeba, by utrzymać stan obecny (moim zdaniem uzasadniony) i znaleźć na niego fundusze. Proszę chociaż trochę się wysilić, a nie iść po najmniejszej linii oporu. A tak w ogóle, czy zna Pan historię szkoły przy ulicy Kasprowicza? Chyba nie bardzo, skoro tak łatwo chce ją Pan wyeliminować! To szkoła z wielkimi tradycjami i ciekawą przeszłością. Gdzie Pana lokalny patriotyzm? Rozumiem, że akurat ten obiekt nastręcza wielu problemów i wymaga specyficznego remontu, by mógł dalej sprawnie funkcjonować. Jednak uważam, że są pewne wartości, których nie wolno przeliczać na pieniądze. Proszę zagłębić się w historię tej szkoły. Może zmieni Pan zdanie. Przecież wszystkim nam zależy, by oprócz nauki wpajać młodym ludziom lokalny patriotyzm i tradycję. Już coraz mniej jest takich szkół, z których uczniowie mogą być dumni, że się w nich uczyli.
  Autor: TTT
  2019-01-22 13:33:25
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Likwidacja budynku szkoły (dawna SP1, potem Gimnazjum Nr 1) - to najdelikatniej mówiąc - brak roztropności. Zasięg terytorialny, w którym ta szkoła może funkcjonować jest poważny. Jeśli ktoś chce gimbusami dowozić dzieci z najdalszych rejonów Szczytna (ul. Mławska, Osiedleńcza, Partyzantów - itd., itp. ) do szkół SP6, SP2, czy innych - to proszę. Bo ja swoich dowozić samochodem nie mogę - bo go nie mam.
  Autor: Waga
  2019-01-21 20:25:19
 • Szczycieński smok(g) – felieton Romana Żokowskiego
  \"Pięćset domów podłączonych do sieci, to pięciuset trucicieli mniej. Kalkulacja jest prosta i czytelna.\" Bardzo fajny tok myślenia. Mieszkam w domku i jestem trucicielem, nie ważne, że nie palę węglem i śmieciami. A ja się pytam, czym palą ciepłownie? Z daleka widać góry węgla zapewne niskiej jakości.
  Autor: WZ
  2019-01-21 18:18:05
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Szanowni Państwo Radni, czy nie wstyd Wam pobierać tak wysokie diety!!! Przecież większość mieszkańców Szczytna ma pobory w na tym poziomie! Musi za nie przeżyć cały miesiąc, ciężko pracując!!! Przed wyborami deklarowaliście pracę społeczną na rzecz miasta i wyborców! Czyżby zaraz po zajęciu miejsc w urzędowej sali wasze obietnice uleciały w powietrze!? Wstyd i hańba! Wasza pazerność mnie przeraża!
  Autor: TTT
  2019-01-21 14:34:47
 • Zmiany w okolicy autobusowego dworca
  Nie będzie ronda przy dworcu PKS, nie będzie skrótu Kolejowa-Chrobrego, tranzyt nadal będzie rozjeżdżał miasto. O obwodnicy nadal można tylko marzyć. Cudownie.
  Autor: Jolka
  2019-01-20 22:48:45
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Brawo Ania Rybinska
  Autor: Marylka
  2019-01-20 20:38:03

Shopping cheap swissgear backpack cheap gymshark Yoga clothing European websites News web European News Web free sex video cheap off white Sportswear News cheap hydro flask Water bottle