Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Aktuálně

Názory

Moravská vodárenská upozorňuje na možnost zhoršení kvality vody
Dnes 07:12

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ,.a.s bude v období od 27. 3. od 18:00 hod. – do 28. března, 10:00 hod. provádět provozní zásahy na vodovodní síti veřejného vodovodu města Prostějov.

Dnes 07:10

Zdravé město Prostějov ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem města Prostějova a Národním domem pro vás připravili nedělní odpolední Taneční čaje v restauraci Národního domu. Ty první už 31. března!

25.03.2019 07:57

Začátek dubna již tradičně patří oslavám Světového týdne glaukomu neboli zeleného zákalu, který je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě. Při této příležitosti pořádá Nemocnice Prostějov 1. dubna osvětovou akci Den prevence zeleného zákalu a Den otevřených dveří očního oddělení. V rámci akce si mohou všichni příchozí nechat zdarma a bez doporučení vyšetřit nitrooční tlak, prohlédnout si oční oddělení a v případě potřeby domluvit následné vyšetření.

25.03.2019 07:55

Zdravé město Prostějov ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem města Prostějova a Národním domem pro vás připravili nedělní odpolední v restauraci Národního domu. Ty první už 31. března!

24.03.2019 08:16

V pořadí už desátým ročníkem oblíbeného běžeckého závodu ožije před prázdninami hanácká metropole. Mattoni 1/2Maraton, který se během let stal jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí v kraji, bude zahájen 15. června na Horním náměstí. I letos se na jeho start postaví tisíce běžců.

24.03.2019 08:14

I v Prostějově se vyskytl případ onemocnění spalničkami. Jde o jediný případ, u studenta GJW. U kontaktních osob byla nařízena přísná protiepidemická opatření. 

23.03.2019 08:30

V minulých letech byl od dubna do září o víkendech provozován na trase Prostějov – Protivanov a Prostějov - Jedovnice cyklobus. Tato služba se setkala s velmi kladným ohlasem cykloturistů a byla v hojné míře využívána. Cyklisté tuto službu budou moci využít i letos.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce


European websites cheap off white free sex movie xxx movie cheap hydro flask cheap tumi backpack 彩票开奖 Car accessories 上证指数(000001)指数点评 性感美女图片