Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

Názory

Tříkrálová sbírka byla uzavřena se skvělým výsledkem
Dnes 08:10

Tříkrálová sbírka 2019 v prostějovském děkanátu opět posunula hranici. Vykoledovalo se celkem 1 137 811 Kč.

Dnes 08:09

Atraktivní místa, regionální gastronomie či možnosti aktivního odpočinku v Jeseníkách - taková je hlavní nabídka stánku Olomouckého kraje na veletrhu Regiontour v Brně. Poprvé přitom spojil síly se sousedním Moravskoslezským krajem. Pod heslem „Společné Jeseníky“ oba regiony lákají turisty na to nejlepší, co nejvyšší moravské hory nabízí.

17.01.2019 08:15

Město Prostějov udělí také v letošním roce významným osobnostem Ceny města Prostějova. Do 28. února 2019 mohou občané, organizace nebo občanská sdružení nominovat jakoukoli významnou osobnost nebo kolektiv, jejichž práce znamená přínos pro město Prostějov.

17.01.2019 08:13

Více než jedenáct a půl milionu korun uvolní letos Olomoucký kraj na podporu knihoven. Část peněz poputuje také do Prostějova.

16.01.2019 08:52

Prostějovská městská policie hledá strážníky. Strážníkem může být občan České republiky, který je bezúhonný, je spolehlivý, starší 18 let, je zdravotně způsobilý (duševní a fyzická způsobilost) a dosáhl středního vzdělání s maturitní zkouškou.

16.01.2019 08:50

Vítěznou alejí osmého ročníku ankety se stala dubová Alej přátelství na jezeře Medard u Sokolova. Získala přízeň 1592 hlasujících a stala se nejoblíbenější alejí roku 2018 jak v Karlovarském kraji, tak i v celé republice. Hrušková brána do Seloutek skončila čtyřiadvacátá.

15.01.2019 08:01

V úterý 15. ledna se u Krajského soudu v Brně bude projednávat žaloba společnosti Prior na neplatnost smluv mezi společností Manthellan a statutárním městem Prostějov ohledně pozemků, na kterých se má začít stavět Galerie Prostějov. Jde o jednání, které se původně mělo konat 11. prosince 2018.

Další články:

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce


cheap Ncs swissgear backpack NCS NEWS web cheap Ncs yeti cup cheap Ncs anello backpack NCS European News Web free sex video cheap Ncs hydro flask Water bottle cheap Ncs off white Sportswear NCS European News Web Asian sex video