Z domova

Ile Jones v Praze zařídila překvapení roku

 

Dostihové odpoledne při Českém derby přineslo kromě velkého výsledku stáje Monte Negro také velké překvapení. V někdejších „Napajedlech“ je  zařídila svěřenkyně Václava Hulínského Ile Jones, která napsala v rámci pražského derby – dne neuvěřitelný vítězný příběh. Ten, kdo jí před startem důvěřoval, si na jejím vítězství „pomohl“ díku kurzu 650:10, v kterém byla  nabízena společností Tipsport.

Ze zahraničí

Fantazie pro český turf: Nagano Gold v Ascotu (+video)

Geniální, úžasné, nevěřitelné. Superlativy, kterými  lze poprávu orámovat letošní vystoupení českého zástupce na královském mítinku Royal Ascot,   přinesly dnešní Hardwicke Stakes poté, co Nagano Gold dokončil dostih na druhém místě. A nepoškodit ho hned dvakrát loňský vítěz Derby Masar, kdo ví, zda by nakonec slavil triumf favorizovaný Defoe.   Největší dostih královského mítinku na „klasické“ vytrvalecké distanci jedné míle a čtyř furlongů napsal  jeden z nejúspěšnějších příběhů knihy historie českého turfu.

Rozhovor

Luka: Vyhrát se dalo v Chuchli i v Ascotu, i tak jsme nadšení.

Trenér Václav Luka prožil možná nejemotivnější sobotu své kariéry.  Čeští trenéři na mítink Royal Ascot neposílají koně každý den (přesněji řečeno – stalo se tak podruhé v historii). A že by tam bojovali o vítězství, to znělo ještě před pár hodinami jako hodně naivní dostihová sci fi. Nyní zásluhou trenéra Luky,  majitelského trojlístku Luka st. – Sobotka - Vedral  a především Nagano Golda už je něco takového realitou. A to je zjištění, které vykompenzuje i mírné zklamání, které v bošovickém týmu cítili po doběhu Českého derby, v němž brali „jen“ třetí a čtvrté místo…