Z domova

Bartoš: Lékaři v Plzni zase pomohli

Zatímco většina českých žokejů se v letošním roce teprve chystá na příchod hlavní sezóny. Úřadující italský šampion a skocích Josef Bartoš ale už letos stihl v Itálii nejenom dva vítězné hattricky, ale také nepříjemný pád a pobyt v nemocnicích v Pise a Plzni. Nyní je v domácím léčení a věří, že se v dubnu znovu objeví na dostihových oválech.

Ze zahraničí

Neděle v zahraničí: Jeden úspěch v Miláně

Stříbrný z pražského derby vyhořel

Účastník loňského Českého derby Poldi´s Liebling odstartoval svou letošní kampaň při premiéře německého dostihového provozu na trávě v Krefeldu, a svěřenec Andrease Wöhlera  si určitě nepočínal nijak  hvězdně přesto, že na start šel s eventuálním vítězným kurzem 1.4:1. Pod vedeny Bayjuržana Murzabajeva ale  na trati 2050 metrů skončil v šestihlavém poli čtvrté, sedm a půl délky za vítězným  Boscacciem.  Pro těsně druhého koně loňského Českého derby určitě nejde o skvostný vstup do sezóny

Milánský start dirigoval Romano

Dva ze tří dostihů na skocích při letošních mstartu sezóny skokanů v Miláně si zapsal na konto trenér i žokej Raffaele Romano,  jen jednou se prosadil trenér Josef Váňa mladší a žokej Jan Kratochvíl. V Premio Corona Ferrea na 3000 metrů vybojoval triumf Landann před dalším Váňovým svěřencem Kapjahrem, jehož vedl Jiří Kousek.

Janáček "doma" nebodoval

Václav Janáček nenavázal v Madridu na dvojitý čtvrteční triumf z hipodromu Dos Hermanas a poté, co na La Zarzuele v neděli dosáhl nejlépe na třetí místo, se mu vedoucíá muž španělského šampionátu R. Sousa o jeden vítězný zásah vzdálil... 

Rozhovor

Otázkový ping-pong s… Beysimem Ferhanovem

Necelé dva měsíce před zahájením tuzemské dostihové sezóny přinášíme hned několik nových seriálů. V prvním z nich pro vás budeme lehkou formou zpovídat osobnosti českého a slovenského turfu. Začínáme s mužem, který v loňském roce zaznamenal doslova raketový vzestup. Pětadvacetiletý Beysim Ferhanov vyhrál za sezónu celkem 22 dostihů, včetně dvou klasických Oaks a s úspěšností více než 34 % obsadil druhé místo v šampionátu profesionálních jezdců. Jak prožívá zimu a v jakém dresu ho budeme vídat v roce 2019? To se dozvíte v následujících řádcích.