Policja Śląska


Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzielnicowy bliżej nas
Rekrutacja

Statystyki

2019-01-21
Rozboje3
Kradzieże47
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2019-01-20
Rozboje3
Kradzieże12
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach4
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący28
2019-01-19
Rozboje1
Kradzieże22
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący15
2019-01-18
Rozboje2
Kradzieże36
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący11
2019-01-17
Rozboje1
Kradzieże28
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący12
Spartakiada Sportowa 2018

Zawody sportowe

Aplikacja mobilna - sklepy
Poradnik interesanta
Inwestycje dofinansowane ze środków WFOŚiGW / NFOŚiGW

Ważne skróty

Koperta życia - 330

Polecamy

Fałszywe publiczne zbiórki pieniędzy
Dyżurnet - 314
Polska Policja Dziś
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Moje bezpieczne dziecko
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
WRD Facebook
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj!
Policjant, który mi pomógł
Nieskradzione.pl
DRUGSTOP
Dopalacze - gdzie szukać pomocy
Inwestycje POIiS

Najczęściej czytane

 1. Mógł liczyć na swego dzielnicowego. Nawet po śmierci

  Starszy aspirant Grzegorz Ballas jest dzielnicowym w Sośnicy. Od lat znał i odwiedzał jednego z mieszkańców swojego rejonu – byłego wojskowego, samotnego i schorowanego pana Piotra. Po śmierci podopiecznego dopełnił danej mu raz obietnicy i spełnił ostatnią wolę żołnierza.

 2. Zmiany na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wręczył rozkazy personalne o powołaniu i powierzeniu pełnienia obowiązków na stanowiskach kierowniczych w śląskim garnizonie policji. Spośród czterech oficerów jeden z nich został mianowany na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego policji, natomiast pozostałym trzem powierzono pełnienie obowiązków na stanowiskach komendantów miejskich. Uroczystość odbyła się dzisiaj w sali odpraw siedziby śląskiej policji.

 3. Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

  Śląscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ostatnie dni pokazują, że zimowa aura może przysporzyć kierowcom problemów. Ujemne temperatury, opady śniegu, błoto pośniegowe - to wszystko powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Co jednak, gdy już znajdziemy się na miejscu zdarzenia drogowego? Policja przypomina jak zachować się w przypadku kolizji lub wypadku.

 4. Jubileusz śląskich policyjnych antyterrorystów

  Zwalczanie terroryzmu, zatrzymywanie szczególnie niebezpiecznych przestępców, ochrona ważnych osób, rozbrajanie ładunków wybuchowych - to tylko niektóre zadania doskonale wyszkolonych i wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt policyjnych antyterrorystów. Nie każdy może służyć w tak elitarnym gronie, jednak dla tych, którzy już się tam dostaną, to powołanie i spełnienie marzeń. Dzisiaj w katowickiej Komendzie Wojewódzkiej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji jubileuszu powstania śląskiego oddziału antyterrorystycznego.

 5. Namierzyli i zatrzymali autora bezprawnego wpisu internetowego

  Katowiccy policjanci zwalczający cyberprzestępczość, wspólnie z kryminalnymi z Gliwic, namierzyli i zatrzymali 34-letniego mieszkańca Knurowa. Jest on podejrzewany o to, że na jednym z portali społecznościowych publicznie drwił ze śmierci zmarłego tragicznie Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza oraz pochwalał popełnienie tego przestępstwa. O zatrzymaniu mężczyzny powiadomiono już prokuratora, któremu zostanie przekazany zgromadzony materiał dowodowy. Dziękujemy mediom za czujność jaką się wykazały i przekazały policji informacje o bezprawnym wpisie. Jednocześnie przypominamy, że w cyberprzestrzeni nie jesteśmy anonimowi i bezkarni, a każde nasze działanie pozostawia ślad.

 6. Policjanci z gorzyckiego komisariatu uratowali kobietę z pożaru

  Policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach uratowali 66-latkę z płonącego domu. Mundurowi na miejscu pojawili się jako pierwsi. Wiedząc, że w środku jest kobieta, weszli przez balkon do domu i wynieśli z zadymionego pokoju poszkodowaną. Z nieustalonych jak dotąd przyczyn pożar powstał w kuchni. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Teraz śledczy z pomocą biegłych będą wyjaśniać dokładne przyczyny tego zdarzenia.

 7. Zatrzymany za fałszywy alarm bombowy

  Zabrzańscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fałszywe zgłoszenie podłożenia ładunku wybuchowego w urzędzie miejskim. Podejrzany został zatrzymany w Gliwicach, kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Czynności w sprawie trwają.

 8. Uwaga kierowcy - ślisko na drogach!

  Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

 9. Ponad stu policjantów zasiliło śląski garnizon

  Szeregi Śląskiej Policji zasiliło 118 kolejnych stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu służyć społeczeństwu. Wysoka liczba nowo przyjętych jest dowodem na to, że zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Policji nie brakuje.

 10. Zarzuty za przeszło 94 tys. papierosów i tytoń bez akcyzy

  Częstochowscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej, przechwycili przeszło 94 tys. papierosów i ponad 3 kg tytoniu bez akcyzy. Śledczy zatrzymali 40-latka podejrzanego o posiadanie i przewożenie tych wyrobów. Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na 82 tys. zł.


cheap gymshark Yoga clothing cheap off white Sportswear cheap anello backpack News cheap yeti cup cheap tumi backpack Asian sex video Japan porn video European News Web Shopping